Enginar Yemeğinin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Enginar Yemeğinin Yanında Ne Gider

0

Enginar yemeği çok faydalı bir yemektir ve bu yemek yapıldığı zaman en çok merak edilen soru enginar yemeğinin yanında ne gider sorusu oluyor. Enginar yemeğini arkadaşlar haftada bir kere bile olsa tüketmeniz gerekmektedir. Çok faydalı olduğundan dolayı özellikle çocuklarınıza yedirmeniz daha doğru olacaktır. Bunların yanı sıra enginar yemeğinin yanına yakışacak yemekler genel olarak pilav , çorba ve salatadır.

Enginar Yemeğinin Yanında Ne Gider

PİLAV

Pilav , biliyorsunuz ki birçok yemeğin yanına yakışmaktadır ve bu yüzden yapmış olduğunuz enginar yemeğinizin yanına da çok güzel gidecektir. Eğer dilerseniz hanımlar pirinç pilavı yapmak yerine isteyenler bulgur pilavı da yapabilir.

KÖZLEME

Enginar yemeğinin yanına közleme salatası da çok yakışmaktadır. Közleme olarak patlıcan , kırmızıbiber ve yeşilbiber gibi sebzeleri közleyerek çok güzel salata yapıp enginar yemeğinizin yanına servis edebilirsiniz.

ÇORBA

Her başlangıç yemeği için çorba en önemli etkenlerden birisidir. Bu yüzden hem sağlıklı hem de hafif çorbalardan biri olan mercimek çorbası , şehriye çorbası veya yayla çorbasını yemeğinizin yanına tercih edebilirsiniz.

MEZELER

İster garnitürlü isterseniz de yoğurtlu olarak mezeler yaparak enginar yemeğinizin yanına servis edebilirsiniz. Yapacağınız meze sayesinde hem sofranız renklenecek hem de damaklarda hoş bir tat kalacak.

SALATA

Enginer yemeği yaptığınız zaman yanına bir de mevsim salatası veya çoban salatası yaparsanız harika sofra hazırlamış olursunuz. Hatta isteyenler brokoli veya karnabahar tarzı sebzeleri haşlayarak da güzel salata yapabilir.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir