İçli Köfte Yanına Ne Yemek Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

İçli Köfte Yanına Ne Yemek Yapılır

0

İçli Köfte Yanına Ne Yemek Yapılır ?

Günümüzde sık sık yapılan ve en çok sevilen yemeklerin başında içli köfte gelmektedir. Özellikle ara sıcak olarak tercih edilen içli köftenin yanına yapılan yemekler sayesinde menünüzü çok zengin hale getirebilirsiniz. İçli köftenin hazırlanışı ve yapımı biraz zahmetlidir fakat yapıldıktan sonra ortaya gerçekten harika lezzet çıkmaktadır. Bir de yanına farklı lezzetler yaparsanız emin olun sofranız daha renkli olacaktır. Bizde bu konu hakkında netten araştırmalar yaptık ve içli köftenin yanına yapılabilecek en ideal yemekleri bulup aşağıya sıraladık.

İçli Köfte Yanına Ne Yemek gider

ŞEHRİYE ÇORBASI

İçli köfte genel olarak ana yemek olarak bilinir ve katı bir yemek olduğundan dolayı öncesinde başlangıç olarak çorba içmemiz gerekmektedir. Hem hazırlanması çok kolay hem de birçok yemek ile uyumlu olduğundan dolayı içli köftenin yanına şehriye çorbasını seçebilirsiniz. Birde çorbanıza limon sıkarsanız daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

SEZAR SALATASI

Salataların içerisinde bol miktarda vitamin ve mineral olduğundan dolayı her yemeğin yanına salata kesinlikle yapılması gerekiyor. Bu yüzden yapmış olduğunuz içli köfteyi sade yemek yerine yanına sezar salatası yapabilirsiniz.

İçli Köfte Yanına Ne Yemek Yapılır

YOĞURTLU PATLICAN EZMESİ YEMEĞİ

İçli köfte çok güzel yemeklerden birisi olduğundan dolayı yanına mutlaka ana yemek yapılması gerekiyor. Ana yemek olarak hem zeytinyağlı hem de yoğurtlu olarak patlıcan ezmesini yaparak sofranızı güzelleştirebilirsiniz.

TURŞU

Birçok yemek yanına tercih edilen turşu yapmış olduğunuz içli köftenin yanına da bence çok yakışacaktır. Özellikle damak tadınıza en uygun olan turşuyu seçerseniz daha iyi olur.

RUS SALATASI

Günümüzde Rus salatası çok sevilen ve her yemekte çok tercih edilen meze türlerinden birisidir. İçerisinde ise çok fazla vitamin ve mineraller bulunduğundan dolayı herkes tarafından tercih edilir. Aynı zaman da doyurucu olduğundan dolayı içli köftenin yanına çok yakışacaktır.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir