Ispanaklı Böreğin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Ispanaklı Böreğin Yanında Ne Gider

0

Ispanaklı Böreğin Yanında Ne Gider ?

Ispanakla yapılan her şey aslında bakarsanız çok lezzetli ve güzel oluyor. İsteyenler ıspanak yemeği yapıyor isteyenler kavurmasını isteyenler de farklı tat olsun diye böreğini tercih ediyor. Bizde bu makalemiz de akşam için yapmış olduğunuz ıspanaklı böreğinin yanına başka yemek olarak neler yapabiliriz ? onu inceleyeceğiz. Çok lezzetli olan ıspanaklı börek sabah kahvaltılarından tutun akşam yemeğine kadar istediğiniz zamanlar da sofranıza ekleyebilirsiniz. Yanına ek olarak garnitürlü yemekler yaparak masasını daha lezzetli hale getirebilirsiniz. Ispanaklı böreğin yanına çorba , salata , kızartma türleri veya komposto gibi lezzetler yapılabilir.

Ispanaklı Böreğin Yanında Ne Gider

YAYLA ÇORBASI

Ispanaklı böreğin yanına sulu yemek yapmak istiyorsanız o zaman çorba en iyi seçim olacaktır. Hem hafif hem de midemizi yormaması için çorba olarak yayla çorbasını böreğinizin yanına tercih edebilirsiniz.

MEVSİM SALATASI

Her yemeğin yanına giden salata yapmış olduğunuz böreğinizin yanına da tercih edebilirsiniz. Mevsim yeşillikleri , çeri domatesleri , biber ve bol limonlu olan mevsim salatasını ıspanaklı böreğin yanına yapabilirsiniz.

KISIR

Kısır biliyorsunuz ki genel olarak beş çayı olduğu zamanlarda çok tercih edilmektedir. Sizler de mesela beş çayı için ıspanaklı börek yapacaksanız onu bunu tamamlamak için kısırı da yaparak masanızı daha zengin hale getirebilirsiniz.

Ispanaklı Böreğin Yanında Ne yapsam

SEBZE KIZARTMASI

Ispanaklı börek yaptığınız zaman yanına patateslerden , patlıcanlardan ve kabaklardan oluşan sebze kızartması yaparak bir de sarımsaklı yoğurt yapıp sebze kızartmasının üzerine döküp süslerseniz ortaya harika lezzetler çıkartabilirsiniz.

KOMPOSTO

Erik , kayısı , vişne ve elma gibi meyvelerden çok güzel kompostolar yapılmaktadır. Komposto da ağır bir tatlı olmadığından ve mideyi de rahatlattığından dolayı yapmış olduğunuz hamur işi olan böreğin yanına çok güzel gidecektir.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir