Fırında Ispanağın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Fırında Ispanağın Yanında Ne Gider

0

Fırında ıspanağın yanında ne gider ? Ispanak sebze yemeklerinde en sağlıklı ve en besleyici yiyeceklerden birisidir. Özellikle düzenli bir şekilde tüketildiği takdirde vücudunuzun bağışıklık sistemini daha güçlü hale getiriyor. Ispanak yemeği en çok da çocukların tüketmesi gerekiyor. Çünkü içerisinde bol miktarda vitamin ve mineraller bulunduğundan dolayı çocuğunuzun gelişimi için de çok önemlidir. Ispanak yemeğini ister tencerede yemek olarak pişirebilir isterseniz çorbasını yapabilir isterseniz de fırında yumurtalı olarak her şekilde pişirebilirsiniz. O zaman fırında yapacağımız ıspanağın yanında ne gider ona bakalım.

Fırında Ispanağın Yanında Ne Gider

PİLAV

Pilav biliyorsunuz ki günümüzde birçok yemeğin yanına yapılan en güzel yemeklerden birisidir. Yapmış olduğunuz ıspanak yemeğinin yanı da pirinç pilavı çok iyi gidecektir.

YAYLA ÇORBASI

Fırında yapmış olduğunuz ıspanak yemeğinin yanına başlangıç olarak yayla çorbasını tercih edebilirsiniz. Ana yemekle midemizi hemen yormamak için başlangıç olarak yayla çorbası güzel olur.

SİGARA BÖREĞİ

Yemek dışında hamur işi ile bir şeyler yapmak istiyorsanız o zaman hazır yufkadan çok lezzetli sigara böreği yapabilirsiniz. Hem sigara böreğinizi atıştırmalık olarak yapabilir hem de yemeğinizin yanına güzel durur.

PATATES PÜRESİ

Günümüzde en çok beğenilen ve yapılan yemeklerden birisi de patates püresidir. Özellikle tam kıvamına uygun olarak yaparsanız ortaya harika lezzet çıkmış oluyor. Bu yüzden fırında ıspanağın yanına patates püresi yapabilirsiniz.

YOĞURT

Ispanak dendiği zaman akla gelen ilk şey yoğurttur. Çünkü ıspanak yemeğinin daha hafif hale getirmek için yoğurt çok iyi seçim olacaktır. Bu yüzden fırında ıspanağın yanına yoğurt güzel olacaktır.

SALATA

En son olarak fırında yapmış olduğunuz ıspanak yemeğinin yanına bol limonlu ve zeytinyağlı karışık salata yapabilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir