Revaninin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Revaninin Yanında Ne Gider

0

Revaninin yapımı oldukça basittir ve çok güzel tatlılardan birisi olduğundan dolayı revaninin yanında ne gider en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Revani yapmak için ilk olarak gereken malzemeler 1 bardak yoğurt , 1 bardak sıvı yağ ve 1 bardak irmik. Bu malzemeler ile çok kolay bir şekilde revani yapmak mümkündür.

Şerbeti de yapıldıktan sonra ılık olunca servis edilmeye hazırdır. Peki çok fazla ağır olmayan revaninin yanına bakalım başka neler yapılabilir.

Revaninin Yanında Ne Gider

İçindekiler

SİGARA BÖREĞİ

Yapmış olduğunuz revani tatlısının yanına hazır yufkadan fazla zorlanmadan çok lezzetli sigara böreği yapabilirsiniz. İsteyenler sigara böreğini lor peyniri ile isterseniz de peynirle karar sizlere kalmış.

POĞAÇA

Sigara böreği yapmak istemeyenler varsa kendi el emeği ile yapmak istiyorsanız bir şeyler o zaman peynirli , sosisli veya kıymalı poğaça yapabilirsiniz. Özellikle 5 çayınız varsa o zaman poğaça ile revani tatlısı çok yakışacaktır.

KISIR

İnce bulgurdan elde edeceğiniz harika lezzet olan ve marulla yenen atıştırmalık yiyecek olan kısırı da tercih edebilirsiniz. Özellikle yapmış olduğunuz kısırın içerisine limon ve nar ekşisi ilave ederseniz tadı muhteşem olacaktır.

YAPRAK SARMASI

Revani tatlınızın yanına yapabileceğiniz yemeklerden birisi de yaprak sarmasıdır. Yaprak sarması biraz zahmetlidir fakat zamanınız varsa ve lezzetli yemek istiyorsanız bunu deneyebilirsiniz.

RUS SALATASI

Hem havuç hem salatalık turşusu hem bezelye hem patates ve hem de mayonezin birleşmesi ile ortaya çıkan Rus salatası da Revaninin yanına çok iyi gidecektir.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir