Çorbanın Yanında Ne Yemek Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Çorbanın Yanında Ne Yemek Yapılır

0

Çorbanın Yanında Ne Yemek Yapılır ?

Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan çorba bir başlangıç yemeğidir ve yanına da her türlü yemek yapılmaktadır. Özellikle çorba genel olarak en çok kış aylarında tercih edilmektedir. Akşama da evinize gelecek olan misafirleriniz varsa ve onlara başlangıç çorbası olarak sıcacık bir tarhana çorbası veya mercimek çorbasını yapıp servis edebilirsiniz. Şimdi yapmış olduğunuz çorbayı zenginleştirmek için yanına güzel bir ana yemek veya daha farklı şeyler yapmanız gerekiyor. İşte çorbanın yanında yapılabilecek güzel yemekler ;

Çorbanın Yanında Ne Yemek Yapılır

RENDELENMİŞ KAŞAR PEYNİRİ

Çorba olarak domates çorbası yaptıysanız o zaman bunu renklendirmek için üzerine rendelenmiş kaşar peyniri serperek çorbanızı daha güzel hale getirebilirsiniz. Aslında başka çorbalara da kaşar peyniri çok yakışır fakat en iyi giden çorba domates çorbasıdır.

KURUTULMUŞ EKMEK

Yapmış olduğunuz domates çorbasının yanına küçük küçük ve kare şekillerinde kesmiş olduğunuz ekmekleri fırında kızartıp bu şekilde yanında afiyetle tüketebilirsiniz. Domates çorbasına renk katan lezzet kaşar peyniridir ve kurutulmuş ekmekte ilave ederseniz o zaman çok güzel tat ortaya koymuş olursunuz.

ET YEMEKLERİ

Türk mutfağında biliyorsunuz ki et yemeğinin yeri çok farklıdır ve çoğu insan tarafından da sıkça tercih edilmektedir. Bu yüzden ana yemek olarak et yemeği yaparak akşama güzel bir menü hazırlamış olursunuz. Çorba olarak ise tercihiniz yoğurt çorbası olabilir.

SEBZE YEMEKLERİ

Çorba bir başlangıç yemeğidir ve bu yüzden yanına ana yemek yapılması gerekiyor. Ana yemek olarak ise sebze yemeklerinden birisini tercih edebilirsiniz. Sebze yemeği olarak ıspanak yemeği , taze fasulye ve karnabahar yemeğini çorbanızın yanına yapabilirsiniz.

BÖREK

Çorbanın yanına yakışacak lezzetlerden birisi de hamur işinden yapılan börektir. Böreğin doyurucu bir özelliği de bulunduğundan dolayı bence çorbanın yanına düşünülebilir.

KURU FASULYE , YEŞİL MERCİMEK

Yapmış olduğunuz çorbanın yanına kuru baklagillerden yapılan yemekleri de yapabilirsiniz. Fakat şuna dikkat etmeniz gerekiyor. Mercimek ile yapılan mercimek çorbasının yanına yeşil mercimek yemeği güzel gitmez. Pirinçten yapılan yoğurt çorbasının yanına da pirinç pilavı gitmez. Bunlara dikkat ederseniz güzel yemekler ortaya çıkartabilirsiniz.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir