Terbiyeli Köftenin Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Terbiyeli Köftenin Yanına Ne Gider

0

Sulu yemeklerde en çok yapılan ve lezzetli yemeklerden birisi de terbiyeli köfte yemeği oluyor. Bu yemek hem sağlıklı hem de lezzetli olduğundan özellikle eve gelecek misafirler varsa bu yemek daha çok tercih ediliyor. Fakat en çok merak edilen soru şu oluyor. Terbiyeli köftenin yanına ne yemeği gidebilir ? Bizde bu konu hakkında kısa araştırmalar yaparak yapılacak yemekleri sizlerle paylaştık. Tabi şunu söylemek isteriz ki bu yemeğin yanına gidebilecek en iyi yemek tabiki de pilav’dır.

Pilav

Sulu bir yemek olan terbiyeli köftenin yanına gidebilecek en lezzetli yemek pilav’dır. Pirinç pilavı ile köfte adeta bir bütündür. İsteyenler pilav yerine bulgur pilavı da yapabilir tabi.

Sarma

Ben biraz uğraşmak istiyorum ve güzel şeyler yapayım diyorsanız o zaman terbiyeli köftenin yanına yaprak sarmasını tercih edebilirsiniz. Eğer pilavı uygun görmüyorsanız o zaman sarma iyi bir seçim olacaktır.

Garnitürlü Makarna

Garnitürlü makarna günümüzde herkes tarafından çok yapılan ve çok sevilen yemeklerden birisidir. Bu makarnayı kimileri meze olarak kimileri de normal yemek olarak yapmaktadır. Fakat sizler köftenizin yanına yapabilirsiniz.

Salata

Her yemeği süsleyen ve ortaların efendisi olan salata terbiyeli köftenin yanına da gidebilecek en ideal yiyeceklerden birisidir. Sizler pilav , terbiyeli köfte ve ortaya da salata yaparak harika bir menü oluşturmuş olursunuz.

Patates Kroket

Evet arkadaşlar son olarak köftenin yanına yapabileceğiniz yemeklerden birisi de patates kroket’tir. Bu yiyecek aslında kızartmadır yani patates ile kaşar karışıyor daha sonra galeta unu ile bulayıp kızartıyorsunuz. Yani aperatif bir yemek arıyorsanız bunu da deneyebilirsiniz. Hepinize afiyet olsun.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir