Kuzu Kavurma Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kuzu Kavurma Yanına Ne Gider

0

Kuzu Kavurma Yanına Ne Gider ?

Türk mutfağında tercih edilen fakat bazı insanlar tarafından pek sevilmese de birçok yemeğin yanına yapılan et yemeklerinden birisi olan kuzu kavurmanın yanına ne gider ? bugün bunu inceleyeceğiz. Kuzu kavurma yapıldığı zaman içerisine eklenen biber ile domates kuzu kavurmayı daha lezzetli yapmaktadır. Bunun haricinde yanına gidebilecek ilk sırada yer alan yemek pirinç pilavı olmaktadır ve içecek olarak da Ayran tercih ederek harika bir sofra hazırlamış olursunuz. Fakat pilav tercih etmeyecek olanlar varsa farklı yemekleri de aşağıda bulabilirsiniz. İstediğiniz yemeği kuzu kavurmanın yanına tercih edebilirsiniz.

Kuzu Kavurma Yanına Ne yapsam

PİLAV

Kuzu kavurma yemeği dendiği zaman akla gelen ilk yemek pirinç pilavı ya da bulgur pilavı olmaktadır. Bu ikisi birbirleri ile çok uyumlu olduklarından bence sofranız da yer vermeniz daha doğru olacaktır.

İMAM BAYILDI

İmam bayıldı yemeği biliyorsunuz ki ana malzemesi patlıcandır ve bu yüzden kuzu kavurmanın yanına yapılabilecek en güzel yemeklerden birisidir. Ama şöyle bir şey söyleyelim kuzu kavurmanın yanına güzel gitmesini istiyorsanız o zaman patlıcanlarınızı daha küçük doğramalısınız.

Kuzu Kavurma Yanına Ne Gider

MERCİMEK ÇORBA

Kuzu kavurma katı yemek olduğundan dolayı yanına mutlaka başlangıç olarak çorba yapılması gerekiyor. En güzel ve günümüzde de sık sık yapılanlar arasında mercimek çorbası yer alıyor. Sizler de akşam ki menünüze çorba olarak mercimek çorbasını ilave edebilirsiniz.

SOĞAN PİYAZI

Kuzu kavurma yemeğinin yanına farklı lezzetlerde olan ve salata türü soğan piyazını yapıp servis edebilirsiniz. Soğan piyazınızın içerisine sumak , tuz ve nar ekşisi ekleyerek daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

PATLICAN OTURTMA

Et yemekleri yapıldığı zaman bunların yanına mutlaka patlıcan yemeklerinden birisi kesinlikle tercih edilir. Kuzu kavurmanın yanına ise patlıcan oturtması bence çok yakışır.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir