Lahana Sarmasının Yanında Ne Gider ?
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Lahana Sarmasının Yanında Ne Gider ?

0

Lahana Sarmasının Yanında Ne Gider ?

Günümüzde sık sık yapılan ve özellikle kışın çok tercih edilen yemekler arasında lahana sarması yer almaktadır. Biliyorsunuz ki lahana sarmasını sarmak bir hayli zor fakat yaptıktan sonra ortaya harika lezzet çıktığından yemesi de çok zevkli oluyor. Ana yemek olarak lahana sarması yapıldığı zaman kadınların çoğu yanına ne yapsam diye çok düşünürler. Bizde lahana sarmasının yanına gidebilecek en güzel yemekleri bularak sayfamıza ekledik. Burada bulunan yemeklerden birisini seçerek yapmış olduğunuz lahana sarmasının yanına yapabilirsiniz.

Lahana Sarmasının Yanında Ne yapsam

KURU DOLMA

Yapmış olduğunuz lahana sarmasının yanına yapabileceğiniz lezzetlerden birisi de kuru dolma oluyor. Yani kurutmuş olduğunuz sebzeleri dolma olarak değerlendirip lahana sarmasının yanına yaparak ortaya harika lezzet çıkarmış olursunuz.

ÇORBA

Lahana sarmasının yanına gidebilecek en güzel başlangıç yemeklerinden birisi de çorbadır. Çorba olarak ise tercihiniz mercimek çorbası olabilir. Fakat mercimek çorbası sevmiyorsanız bunun yerine tarhana çorbasını da tercih edebilirsiniz.

Lahana Sarmasının Yanında Ne Gider

MERCİMEK KÖFTESİ

Mercimek köftesi biliyorsunuz ki en lezzetli ve güzel yemeklerden birisidir. Özellikle lahana sarması gibi yemeklerin yanına çok güzel sunum yapılabilir. Bu yüzden yapmak isteyenler bunu yapsın bence.

KÖZLEME

Lahana sarmasının yanına meze türü bir şeyler yapmak istiyorsanız o zaman közleme iyi bir seçim olabilir. Yoğurtlu olarak güzel mezeler yapabilirsiniz fakat sebze közlemeleri yapıp daha sonra üzerine sarımsaklı yoğurt ekleyerek harika bir lezzet ortaya koyabilirsiniz.

SALATA – YEŞİLLİK VE TURŞU

Lahana sarmasının yanına diyelim mercimek köftesi de tercih ettiniz. İşte bunları tamamlamak için güzel bir mevsim salatası , yeşillik ve turşu tercih ederek ortaya harika lezzetler çıkartabilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir