Patates Oturtmanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Patates Oturtmanın Yanında Ne Gider

0

Patates Oturtmanın Yanında Ne Gider

Kışın ve son bahar ayında en çok tüketilen ve sevilen yemekleri arasında patates oturtması yer alıyor. Patates oturtması hem sulu hem de susuz olarak hazırlanabilmektedir ve içerisine katılan malzemeler ile de daha çeşitli yapabilirsiniz. Ev hanımlarımızın ise bu yemeği yaptıkları zaman en çok merak ettikleri soru patates oturtmanın yanında ne gider ? sorusu oluyor. Aslında bakarsanız yapmış olduğunuz yemeğin yanına yapılabilecek en ideal yemek pilavdır. Ama bunun haricin de ise yapabileceğiniz yemekler şunlardır ;

Patates Oturtmanın Yanında Ne Gider

SEZAR SALATASI

Patates oturtması yemeğinin yanına yapabileceğiniz salata türlerinden birisi de sezar salatasıdır. Aslında birden fazla salata türü bulunmaktadır. Sizler isterseniz çoban salatası , mevsim salatası veya karışık salata yapabilirsiniz. Ama bu yemeğin yanına en çok yakışan sezar salatasıdır.

DOMATES ÇORBASI

Patates oturtması bir ana yemek olduğundan dolayı yanına yapabileceğiniz başlangıç yemeği çorbadır. Çorba olarak ise hafif ve aynı zaman da en çok tercih edilen domates çorbası ana yemeğinizin yanına çok yakışacaktır.

Patates Oturtmanın Yanında Ne yapsam

BULGUR PİLAVI

Ana yemeğiniz olan patates oturtmasının yanına yapabileceğiniz en lezzetli yemek bulgur pilavıdır. Bulgur pilavı hafif bir yemektir ve asla vücudunuzu yormaz. Bu yüzden bulgur pilavını yapacağınız zaman sade yapmak yerine salçalı yaparsanız daha iyi olur.

RUS SALATASI

Hem doyurucu hem de sofraların vazgeçilmez lezzetlerinden birisi olan Rus salatasını yapmış olduğunuz yemeğinizin yanına yapabilirsiniz. Günümüzde Rus salatası meze olarak çok tercih ediliyor ve içerisin de bol miktarda vitamin ve protein olduğundan dolayı bence yemeğinizin yanına çok iyi gidecektir.

HAYDARİ

Ana yemek olarak patates oturtması yaptınız ve yanına da güzel bir haydari yaparak menünüzü daha güzel hale getirebilirsiniz. ana yemeğiniz biliyorsunuz ki susuz ve kurudur ve yapacağınız haydari sayesinde bu açığı kapatmış olursunuz.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir