Ispanaklı Yumurtanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Ispanaklı Yumurtanın Yanında Ne Gider

0

Ispanaklı Yumurtanın Yanında Ne Gider ?

Kış ayında en çok tüketilen sebzelerin başında ıspanak gelmektedir. Ispanak bir de yumurta ile birleştiği zaman ortaya gerçekten harika lezzetler çıkmaktadır. Ispanak aynı zaman da hem yemeği hem de böreği yapılarak ortaya farklı tatlar da sunmaktadır. Yani sizler istediğiniz tatlar da ıspanağı yapıp değerlendirebilirsiniz. Hem aperatif hem de lezzetli olduğundan dolayı ıspanaklı yumurta günümüzde çok tercih edilen yemek türlerinden birisidir. Yumurtayı birçok insan sevmez fakat içerisinde o kadar çok vitamin var ki insan sağlığı açısından çok önemli gıdadır. Peki yapmış olduğunuz ıspanaklı yumurtanın yanına başka neler yapabiliriz ?

Ispanaklı Yumurtanın Yanında Ne Gider

PATATES KIZARTMASI

Özellikle çocuklar tarafından çok sevilen ve yapımı da aperatif olan patates kızartması yapmış olduğunuz ıspanaklı yumurtanın yanına çok yakışacaktır. Aynı zaman da patates kızartmasının yanına çeşitli soslar yaparak farklı tatlar sunabilirsiniz.

KÖFTE

Patates kızartması yapıldığı zaman yanına bir de köfte kızartması yapılırsa o zaman efsane bir şekilde üçlü yapmış olursunuz. Yani kızartma olarak yapmış olduğunuz köfteler ana yemek olarak mükemmel olacaktır. Köftenizi yapacağınız zaman geceden hazırlayıp diğer gün yaparsanız daha lezzetli olur.

RUS SALATASI

Ispanaklı yumurta genel olarak kış yemeği olarak bilinir ve yanına garnitürler tercih edilerek ortaya harika lezzetler çıkabiliyor. Bu yüzden Rus salatası da günümüzde birçok kişi tarafından sevildiğinden dolayı ve besin değeri de fazla olduğu için ıspanaklı yumurtanın yanına servis edebilirsini.

Ispanaklı Yumurtanın Yanında Ne yapsam

SİGARA BÖREĞİ

Ispanaklı yumurta akşam yemeği olarak tercih edildiği gibi sabah kahvaltılarında da tercih edilmektedir. Bu durum da sabah kahvaltısı için yapacaksanız yanına bir de sigara böreği yaparsanız sofranızı daha zengin hale getirmiş olursunuz.

ERİŞTE

Eriştenin içerisinde bol miktarda protein bulunmaktadır ve ıspanaklı yumurta ile beraber tüketildiği zaman hem daha çok vitamin alacaksınız hem de eşsiz bir lezzet ortaya çıkarmış olacaksınız.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir