Kadınların Yeri

Ton Balıklı Salatanın Yanına Ne Gider

Ton Balıklı Salatanın Yanına Ne Gider

Besin değeri çok fazla olan ve aynı zaman da günümüzde sık sık tüketilen ton balıklı salatanın yanına ne gider sorusu çok arattırılan soru haline geldi. Bu salatanın içerisine mevsimine hangileri uygunsa onlar eklenir. Yani örnek verecek olursak o mevsimin yeşilliklerini eklediniz daha sonra yanına ekstra olarak mısır , yeşil ya da siyah zeytin ekleyerek daha doyurucu bir salata hazırlamış olursunuz. Bu güzel salatamızın yanına ise gidebilecek en güzel yemekler şöyle ; bulgur pilavı , mercimek çorbası , ıspanaklı börek ve sütlü tatlılar gibi.

Mercimek Çorbası

Ton balıklı salatamızın yanına gidebilecek başlangıç yemeği olarak günümüzde en çok tercih edilen çorba olan mercimek çorbasını yapabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak ister kırmızı isterseniz de sarı mercimekli şekilde hazırlayabilirsiniz. Aynı zaman da mercimek çorbasının besin değerini daha fazla yapmak istiyorsanız o zaman içerisine patates ve havuç ekleyebilirsiniz.

Ispanaklı Börek

Evde salatamızın yanına hazır yufkadan veya kendiniz hamur yaparaktan ıspanaklı börek yapabilirsiniz. Hem masanız bu börek ile süslenecek hem de daha doyurucu bir lezzet çıkmış olacak ortaya.

Taze Fasulye

Ben salatanın yanına ana yemek yapmak istiyorum diyen bayanlarımız varsa o zaman taze fasulye yemeğini tercih edebilirsiniz. Bu ana yemeğin yanına pirinç pilavı veya bulgur pilavı da ekleyebilirsiniz.

Bulgur Pilavı

Besin değeri yüksek ve özellikle ana yemeklerin gözdesi olan bulgur pilavını ton balığı salatasının yanına servis edebilirsiniz. Yapımı da çok basit olduğundan bence salata ile çok uyumlu olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ