Ton Balıklı Makarnanın Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Ton Balıklı Makarnanın Yanına Ne Gider

0

Evde yapılan en pratik ve en aperatif yemeklerden birisi de makarnalar oluyor. Özellikle öğrenciler ve çalışıp akşam geç saate gelen insanların ilk akıllarına gelen yemek makarna oluyor. Fakat yapımı bu kadar kolay olduğundan bir de yanına ton balığı tercih edilince o zaman ortaya hem harika lezzet çıkıyor hem de besin değeri daha fazla oluyor. Protein değerini arttırmak isteyenler varsa makarnayı bence bu şekilde tercih edebilirler. Aynı zaman da ton balıklı yapacağınız makarnanın yanına ise doyurucu olması için güzel çorbalar ve salatalar yapabilirsiniz.

Domates Çorbası

Ton balıklı makarnamızı hemen yememek için başlangıç yemeği olarak güzel domates çorbasını tercih edebilirsiniz. Özellikle kremalı olarak yapıldığından ortaya harika bir lezzet çıkmış oluyor. Bence ton balıklı makarnanın yanına gidebilecek çorba olarak en güzeli domates çorbasıdır.

Mevsim Salata 

Ton balıklı yapacağımız makarna tabiki de sade olmaz yanına mutlaka salata yapılması gerekiyor değil mi ? O yüzden sizler de o mevsime ait olan salatayı tercih edebilirsiniz. Mesela iri yapraklı olan kıvırcık marullar , domatesler , salatalıklar ve bunları süslemek için bol zeytinyağ ile limon sıkarak harika mevsim salatası hazırlamış olacaksınız.

Fırında Garnitür

Farklı seçenek arayanlar varsa o zaman makarnanın yanına fırında sebze garnitür tercih edebilirsiniz. Bunun da yanına salata olarak brokoli gibi sebzeleri de yapabilirsiniz.

Mercimek Çorbası

Domates çorbasını sevmeyen veya yapmak istemeyenler varsa o zaman aperatif olarak mercimek çorbasını ton balıklı makarnanın yanına tercih edebilirsiniz.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir