Hamsi Buğulama Yanında Ne Yenir
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Hamsi Buğulama Yanında Ne Yenir

0

Hamsi Buğulama Yanında Ne Yenir ?

Hamsi buğulama yemeği aslında bakarsanız hazırlanması ve servis edilmezi zordur fakat yapıldığı zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkmaktadır. Ayrıca böyle lezzetli bir yemek olduğundan dolayı da günümüzde çok tercih edilmektedir. Hamsi buğulama Karadeniz bölgesine has bir yemektir ve çeşitli tatlarla beraber de çok güzel servisler edilmektedir. Eğer tercih edeceğiniz yemek balığın hem tadını hem de lezzetini bozuyorsa o yemeği kesinlikle tercih etmeyin. İşte sizler için özenle araştırıp bulduğumuz hamsi buğulamanın yanına yapabileceğiniz o lezzetler.

Hamsi Buğulama Yanında Ne gider

DOMATES ÇORBASI

Her yemeğin yanına mutlaka başlangıç olarak çorba yapılması gerekiyor ve sizler de hamsi buğulamanın yanına çorba olarak domates çorbasını seçebilirsiniz. Aynı zaman da çorbanın içerisine kaşar rendelerseniz ortaya harika lezzet çıkarmış olursunuz.

MERCİMEK ÇORBASI

Mercimek çorbası yaz kış demeden her mevsim tüketilen çorba türlerinden birisidir. Özellikle hamsi buğulamadan önce tüketilmesi son derece önemlidir. Sağlıklı ve aynı zaman da vitamin deposu olduğundan dolayı mercimek çorbası iyi seçim olacaktır sizin için.

ÇOBAN SALATASI

Balığın yanına yapılacak en etkili mezeler arasında salata yer almaktadır ve sizler de mevsimine uygun olan çoban salatasını hamsi buğulamanın yanına yapabilirsiniz. Aynı zaman da hem limon hem de baharat ile de süsleyebilirsiniz.

Hamsi Buğulama Yanında Ne Yenir

PATATES KIZARTMASI

Hem büyükler hem de küçükler için patates kızartması çok sevilmektedir ve özellikle hamsi buğulamanın yanına da çok yakışır. Eğer sizler de patates kızartmasını seviyorsanız bence deneyebilirsiniz.

PATLICAN SALATA

Farklı tarz da balığın yanına salata yapacaksanız o zaman patlıcan salatası en iyi seçim olacaktır. Mevsiminde alacağınız taze patlıcanlar ile közde hazırlayarak harika salata yapabilirsiniz.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir