Kumpirin Yanında Ne Gider ? Yanına Ne Yakışır ?
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kumpirin Yanında Ne Gider ? Yanına Ne Yakışır ?

0

Kumpirin Yanında Ne Gider ?

Kumpir , günümüzde en çok yenen ve özellikle öğrenciler tarafından çok beğenilen , çeşitli malzemelerle yapılan ve doyurucu özelliği bulunan yemek çeşitlerinden birisidir. Özellikle son zamanlar da kumpir tercih edenlerin sayısı daha çok artmaya başladı ve dışarıdan hazır olarak yenen kumpir şimdiler de insanlar kendi evlerinde yapmaya başladı. Mesela evinize yapacağınız zaman kumpire uygun olacak patatesi seçerek bir de içerisine malzemelerini hazırlarsanız o zaman zengin bir ziyafet çekmiş olursunuz. Kumpirle ilgili sorulan bazı sorulardan birisi de kumpirin yanına ne gider ? sorusu oluyor. Eğer sizin de aklınızda böyle sorular varsa o zaman hazırlamış olduğumuz bu makale sizin çok işinize yarayacaktır.

Kumpirin Yanında Ne yapsam

FALAFEL

Ortadoğu’nun geleneksel yemekleri arasında yer alan Nohut dürümü olarak da bilinen Falafel lezzeti yapmış olduğunuz kumpirin yanına ek olarak tercih edebilirsiniz. Eğer sizler vejetaryen ve vegansanız o zaman bu falafel tam sizlik.

AYRAN

Kumpirin yanına gidebilecek en güzel içeceklerden birisi de Ayran’dır. Çünkü kumpir sıcak olduğundan yanına buz gibi Ayran çok iyi seçim olacaktır.

Kumpirin Yanında Ne Gider

BÖRÜLCE SALATASI

Kumpiri sade yemek istemeyenler varsa o zaman en güzel lezzetlerden birisi olan börülce salatasını yapabilirsiniz. Börülce salatanızı bol limonlu ve zeytinyağlı yaparsanız daha lezzetli yapmış olursunuz.

MÜCVER

Kabak mücveri sevenler varsa o zaman bu güzel lezzetle beraber kumpiri tercih edebilirler. Mücverin üzerine yoğurt tercih ederek ve bunların yanına da kumpir seçerek değişik lezzetler denemiş olursunuz.

PATLICAN KIZARTMASI

Kumpirin yanına yapabileceğiniz diğer lezzetlerden birisi de yoğurtlu sarımsaklı olarak yapabileceğiniz patlıcan kızartması oluyor. Kumpir ile kızartma iyi bir seçim olabilir.

İlginizi Çekebilir ; Poğaçanın Yanında Ne Gider ?

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir