Kıymalı Patatesin Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kıymalı Patatesin Yanına Ne Yapılır

0

Kıymalı Patatesin Yanına Ne Yapılır ?

Patates yemeği günümüzde sık sık yapılan yemeklerden birisidir ve özellikle kıymalı olarak yapıldığı zaman ortaya gerçekten harika lezzetler çıkmış oluyor. Patates ile kıyma birleştiği zaman güzel tat çıkıyor fakat yanına bir de güzel yemekler daha yaparsak menümüz güçlü olabilir. Yapmış olduğunuz kıymalı patates yemeğini daha leziz hale getirmek istiyorsanız o zaman kesinlikle baharatlara önem vermeniz gerekiyor. Çünkü bir baharat yemeği her zaman daha lezzetli hale getirir. O zaman kıymalı patates yemeğinin yanına yapılabilecek diğer yemekler ;

Kıymalı Patatesin Yanına Ne Yapılır

TEL ŞEHRİYELİ PİLAV

Kıymalı patates yaptığınız zaman ana yemek olarak ilk tercihiniz pirinç pilavı olmalıdır. Çünkü pirinç pilavı genel olarak her yemekle uyumludur. Pirinç pilavınızı ise sade yapmak yerine tel şehriyeli yaparak daha leziz hale getirebilirsiniz. Aynı zaman da yağ olarak ise tereyağı kullanabilirsiniz.

ERİŞTE

Hem yaz hem de kış ayında çokça tercih edilen yemekler arasında erişte yer almaktadır. Özellikle ağır yemeklerin yanına sunulduğu zaman o yemeği daha lezzetli yapmaktadır. Bu yüzden marketlerden de alıp kullanabileceğiniz erişteyi kıymalı patatesin yanına servis edebilirsiniz.

Kıymalı Patatesin Yanına Ne gider

MAKARNA

Makarna biliyorsunuz ki en aperatif yemeklerden birisidir ve birden fazla da çeşidi bulunmaktadır. Sizler de yapmış olduğunuz yemeğin yanına kolay olması için boru , kelebek veya fiyonk gibi makarna çeşidi seçip yapabilirsiniz.

CACIK

Kıymalı patates yemeğinin yanına meze tarzı bir şeyler yapmak istiyorsanız o zaman buz gibi cacık çok iyi seçim olacaktır. Su yerine ise bir miktar kadar soda ilavesi ederseniz cacığınız daha güzel hale gelir.

MERCİMEK ÇORBASI

Başlangıç olarak çorba çok önemli etkenlerden birisidir. Bu yüzden kıymalı patates yemeğinin yanına başlangıç olarak mercimek çorbasını tercih edebilirsiniz.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir