Kadınbudu Köfte Yanına Ne Gider ? Yanına Ne Yakışır ?
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kadınbudu Köfte Yanına Ne Gider ? Yanına Ne Yakışır ?

0

Kadınbudu Köfte Yanına Ne Gider ?

Son zamanların en çok sevilen galeta unu ile yapılan kadınbudu köftesi akşam yemeklerinin vazgeçilmez lezzetleri arasında yerini alıyor. Hem dışı kıtır kıtır hem de içi yumuşacık olan kadınbudu köftenin yanına ne gider ? sorusu nette çok arattırılan sorular arasında bulunuyor. Türk yemek kültüründe ise tartışmasız en lezzetli yemeklerindendir. Peki akşam yemeği için kadınbudu köfte yaptıysak yanına ana yemek ve çorba olarak başka neler yapabiliriz ? Bizler bu konuda araştırmalar yaptık ve edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaştık. İşte kadınbudu köftenin yanına gidebilecek yemekler ;

Kadınbudu Köfte Yanına Ne yapsam

PİLAV

Et yemekleri kategorisinde yer alan kadınbudu köftenin yanına yapılabilecek en güzel ve en nefis yemek pirinç pilavıdır. Fakat pirinç pilavınızı yapacağınız zaman şehriyeli ya da sebzeli yaparsanız daha lezzetli olacağından emin olabilirsiniz.

PATATES PÜRESİ

Patates püresi çoğu yemeklerin yanına yakışan harika lezzetlerden birisidir. Özellikle kadınbudu köfte ile tercih ederseniz sofranızı daha renkli hale getirmiş olursunuz. Patates püresini yapacağınız zaman patateslerin güzelce ezilmesi çok önemli bir konudur.

Kadınbudu Köfte Yanına Ne Gider

FIRINDA MAKARNA

Fırında yapılan makarna genel olarak çok zahmetli yemeklerden birisidir. Eğer vaktiniz varsa ve akşama misafirleriniz gelecekse o zaman kadınbudu köftenin yanına kesinlikle fırında makarna yapın. Yapımı uğraş gerektirse de yapıldıktan sonra ortaya harika lezzet çıkıyor.

ÇORBA

Kadınbudu köfte bir ana yemek olarak bilindiğinden dolayı yanına başlangıç olarak çorba yapılması gerekiyor. Çorba olarak ise tercihiniz mercimek çorbası veya ezogelin çorbası olabilir.

SALATA

Her yemeğin yanına renk katan salata yapmış olduğunuz kadınbudu köftenin yanına da çok yakışacaktır. İster çoban isterseniz de mevsimlik salatası yapabilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir