Kadınların Yeri

Poğaçanın Yanında Ne Gider

Poğaçanın Yanında Ne Gider

Son zamanlar da en çok arattırılan sorulardan birisi de poğaçanın yanında ne gider ? sorusu oluyor. Biliyorsunuz ki hamur işlerinde en çok sevilen poğaça oluyor. Özellikle evimize bir misafir geleceği zaman ikram etmek için poğaça yaparız. Ya da sabahları çocuğumuz okula gideceği zaman , eşimiz işe gittiğinde onlara atıştırmaları için akşamdan güzel peynirli veya sosisli poğaçalar yaparız. O zaman poğaça yaptığımız zaman yanına acaba başka neler yapabiliriz ?

Poğaçanın Yanında Ne Gider

SİGARA BÖREĞİ

Yapmış olduğunuz poğaçanızın yanına ana malzemelerden oluşan yufka , lor peyniri ve maydanozdan yapılan sigara böreğini de tercih edebilirsiniz. Özellikle 5 çayınız varsa o zaman sigara böreği çok iyi bir seçenek olacaktır.

KEK

Hem yapımı çok basit hem de farklı çeşitleri olduğundan dolayı her damağa hitap ettiğinden dolayı poğaçanızın yanına istediğiniz şekillerde kek yapabilirsiniz. İsteyenler kakaolu isteyenler bol fındıklı kakao isteyenler de cevizli yapabilir.

İlginizi Çekebilir ; Kumpirin Yanında Ne Gider ?

KURABİYE

Kurabiyenin de aynı kek gibi yapımı çok kolay olduğundan dolayı bence poğaçanın yanına çok yakışacaktır. Özellikle 5 çayınız varsa o zaman yukarıda saydığımız yiyecekleri de yapabilirsiniz. Kurabiyenin de bir sürü çeşidi vardır. Kakaolu , fındıklı , zencefilli ve damla çikolatalı gibi.

KISIR

İnce bulgurdan ve içerisine çeşitli sebzeler girerek yapılan kısırı da dilerseniz poğaçanızın yanına servis edebilirsiniz. Kısır garnitür çeşitlerinden olduğu için poğaçanın yanına ikram edebilirsiniz.

RUS SALATASI

En son olarak son yıllarda en çok popüler olan Rus salatasını da sevenler varsa poğaçanın yanına servis oluşturabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ