Pilavın Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Pilavın Yanına Ne Yapılır

0

Pilavın Yanına Ne Yapılır ?

Günümüzde en çok yapılan ve en çok beğenilen yemekler arasında pilav yer almaktadır. Türk mutfağında ise yeri çok farklı olan pilav yanına ne gider ? sorusu çok arattırılmaktadır. Aslında bakarsanız pilavın yanına her türlü yemek gider ama en çok gidenler arasında sulu yemekler yer alıyor tabi. Pirinç pilavı , sade , sebzeli , nohutlu , bezelyeli , şehriyeli gibi birden fazla çeşitte yapılmaktadır. Özellikle karbonhidrat bakımından da çok zengin bir besin olduğundan dolayı sporcular tarafından da çok fazla tercih edilmektedir. O zaman pilavın yanına başka ne gibi güzel yemekler yapabiliriz isterseniz onlara göz atalım.

Pilavın Yanına Ne yapsam

CACIK

Pirinç pilavı yaptığınız zaman yanına taze nanelerle süslemiş olduğunuz hem yoğurt hem de salatalıktan yapılan harika cacık yapabilirsiniz. Ama tabi cacığı yapmak için pilavın yanına da başka ana yemek yapmanız daha doğru olur.

KIZARTMALAR

Kızartmalar çocuklar tarafından çok sevilen lezzetlerden birisidir ve özellikle pirinç pilavı yapıldığı zaman yanına kızartma yapılır. Özel günlerinizde pilavın yanına aperatif olarak ne yapsam diyorsanız kabak , patates , biber ve patlıcandan oluşan kızartmalar yapabilirsiniz.

KÖFTE

Hem pirinç pilavı hem de ister fırında isterseniz de ızgara da yaparak tercih edeceğiniz köfte ile akşama harika menü hazırlayabilirsiniz. Zaten bilirsiniz ki pirinç pilavı tercih edileceği zaman yanına da et yemeği olarak köfte tercih edilir.

Pilavın Yanına Ne Gider

BAKLAGİLLER

Pilavın yanına baklagiller sınıfında yer alan yemeklerden birisini yapabilirsiniz. Özellikle Türk mutfağında en çok yapılanlar arasında kuru fasulye , nohut ve bezelye gibi yemekler yer almaktadır. Bunlardan birisini seçip yapabilirsiniz.

FIRINDA TAVUK

Akşama evinize gelecek misafirleriniz varsa o zaman akşam ki menünüz de ona göre daha güzel olması gerekiyor. Bu yüzden pilavınızın yanına fırında tavuk yaparak menünüzü daha zengin hale getirebilirsiniz.

ÇORBA

Pilav biliyorsunuz ki ana yemektir ve bu yüzden yanına da başlangıç olarak çorba yapmamız gerekiyor. Çorba olarak ise her yemeğin yanına yakışan domates çorbasını veya mercimek çorbasını seçebilirsiniz.

SALATA

Pilavın yanına da yapacağınız başka bir ana yemekle beraber menünüzü tamamlamak için çoban salatası yaparak ortaya harika lezzetler çıkartabilirsiniz.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir