Güveç Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Güveç Yanına Ne Yapılır

0

Güveç yanına ne yapılır ? Hem patlıcan hem kuşbaşı etler hem soğan hem de domateslerin birleşmesi sonucunda ortaya çıkan güveç yemeği günümüzde çok tercih edilmektedir. Güveç yemeği yapacaksanız bunu normal tencere de yapmak yerine kesinlikle güveçte yapmanız gerekiyor daha lezzetli olması için. Güveç ocak üzerinde yapıldığı gibi özellikle doğu yerlerinde mangallar da ateşin üzerinde pişirilmektedir. Etinizi ise isteğe göre çok fazla veya az olarak da ayarlamalar yapabilirsiniz. Şimdi hanımlar güveç yemeğinin yanına bakalım başka neler yapabiliriz ?

Güveç Yanına Ne Yapılır

PİRİNÇ PİLAVI

Güveç yemeğinin yanına gidebilecek en lezzetli yemek kesinlikle pirinç pilavıdır. Pirinç pilavını isteyenler sade isteyenler de sebzeli şeklinde yapabilir. Ama güveç ile pirinç pilavı kesinlikle eşsiz lezzetlerden birisidir.

CACIK

Hem yoğurt hem salatalık hem de sarımsağın birleşmesi sonucunda ortaya çıkan ve yaz ayında en sık tercih edilen mezelerden biri olan cacığı da güveç yemeğinizin yanına tercih edebilirsiniz. Hatta güveç , pirinç pilavı ve cacık çok iyi seçim olacaktır.

ÇOBAN SALATA

Güveç yemeği bir ana yemek olduğundan dolayı yanına salata çok iyi gidecektir. Bu yüzden taptaze ve organik olan sebzeleri doğrayıp harika çoban salatası yapabilirsiniz. Bir de zeytinyağı ve limonla beraber süsleyerek ortaya çok güzel salata çıkartabilirsiniz.

SEBZE GARNİTÜRÜ

Daha farklı salatalar arıyorsanız o zaman tercihiniz sebze garnitürlerinden birisi olabilir. Bunlar brokoli ya da havuçlarla yapacağınız mezelerden oluşmaktadır. Emin olun güveç yemeğinin yanına çok iyi gidecektir.

PATATES PÜRESİ

Güveç yemeğinin yanına gidebilecek en lezzetli yemekler arasında patates püresi de yer alıyor. sizler de haşlamış olduğunuz patateslerle çok güzel patates püresi yaparak akşam yemeği için güveçin yanına servis edebilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir