Patates Köftesi Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Patates Köftesi Yanına Ne Gider

0

Patates Köftesi Yanına Ne Gider

Patates köftesi herkes tarafından çok beğenilen ve zevkle tüketilen yemeklerden birisidir. Özellikle farklı tatlar arayan kadınlarımızın çoğu ilk tercih olarak patates köftesini seçiyorlar. Fakat bu yemeğe eşlik edecek bir lezzet daha bulmamız gerekiyor değil mi ? Bizde bu konu hakkında araştırmalar yaptık ve bulduğumuz en ideal alternatif yemekleri aşağıya yazdık. Patates köftesi aslında bakarsanız ne hafif ne de ağır bir yemektir tam ortası. Bu yüzden bu yemeğin yanına tercih edeceğiniz yemekler de hafif olursa daha iyi olur. İşte patates köftesinin yanına yapabilecekleriniz ;

Patates Köftesi Yanına Ne Gider

DOMATES ÇORBASI

Patates köftesi bir ana yemek olduğundan dolayı yanına bizim başlangıç olarak çorba yapmamız daha doğru seçim olacaktır. Çorba olarak ise tercihiniz domates çorbasından yana olabilir. Özellikle domates çorbası yaptığınız zaman bir de bunun üzerine kaşar peyniri rendelerseniz o zaman harika lezzet yakalamış olursunuz.

YEŞİL SALATA

Yaz ve kış demeden sürekli olarak tüketilen yiyeceklerden birisi de salatadır. Yapmış olduğunuz patates köftesinin yanına ise salata olarak yeşil salatayı tercih edebilirsiniz. Hem hafif hem de besin değeri çok yüksek olduğundan dolayı yeşil salata en iyi seçim olacaktır.

Patates Köftesi Yanına Ne yapsam

BULGUR PİLAVI

Patates köftesi ile bulgur pilavı en iyi ikili yemek olacaktır. Akşama evinize gelecek misafirleriniz varsa ve onları en iyi şekilde ağırlamak istiyorsanız o zaman bol salçalı olarak yapacağınız bulgur pilavını ana yemeğinizin yanına tercih edebilirsiniz.

PATATES KIZARTMASI

Yemeklerin olmazsa olmazı olan ve özellikle çocuklar tarafından da çok beğenilen yiyeceği olan patates kızartması patates köftesinin yanına çok yakışacaktır. Farklı tatlar elde etmek istiyorsanız bence deneyebilirsiniz.

CACIK

Bazı yemekler kişiye ağır gelir ve bu ağırlığı almak istiyorsanız o zaman cacık en iyi seçim olacaktır. Bu yüzden patates köftesinin yanına buz gibi cacık çok iyi gidecektir.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir