Tıkanık Mutfak Lavabosu Nasıl Açılır ?
  1. Anasayfa
  2. Pratik Bilgiler

Tıkanık Mutfak Lavabosu Nasıl Açılır ?

0

Tıkanık Mutfak Lavabosu Nasıl Açılır ?

Tüm hanımların en çok dertlerinden birisi de tıkanık olan mutfak lavabosu kabusu oluyor. Gerçekten bu istenmeyen ve sinir bozan durumlardan birisidir. Mutfak lavaboları aslında bakarsanız kolay kolay tıkanmaz. Eğer düzenli olarak temizlerseniz , düzenli olarak lavabo açıcı kullanırsanız ve en önemlisi de yemek taneleri , kurumuş yağlar bunları lavabonuza sürekli dökerseniz o zaman çok kısa zaman içerisinde tıkanmaya başlar. Peki , tıkanık mutfak lavabosu nasıl açılır ?

Tıkanık Mutfak Lavabosu Nasıl Açılır

1. Lavabo Açıcı Mağaza Ürünleri

Lavabonuzu açmak istiyorsanız çok kolay bir şekilde açmanız mümkün aslında. Şuanda isminden de anladığınız üzere lavabo açıcı ürünlerinden alarak bu toz oluyor genelde onu tıkanık olan yere dökün ve daha sonra üzerine soğuk su yerine kaynar su dökerseniz hemen açılacaktır. Bu uygulamayı yaptığınız zaman zaten o yerde hem baloncuk hem de köpükler çıkmaya başlayacaktır. Bu durum normaldir endişe etmenize gerek yok. Fakat bu uygulamayı yapmadan önce kesinlikle yazan talimatları okuyun.

2. Karbonat ve Sirkeli Lavabo Açıcı

Eğer kimyasal olan lavabo açıcılarını tercih etmek istemiyorsanız o zaman doğal yöntemler sayesinde lavabonuzu kolayca açabilirsiniz. Yapmanız tek gereken iş hanımlar lavabonuza bir miktar olacak şekilde karbonat dökün ve daha sonra üzerine elma sirkesi dökün. Bu şekilde yaklaşık olarak 30 dakika kadar bekleyin ve sonrasında 1 litre kaynar suyu lavabonuzun içerisine dökün. Pompa yardımı ile de kolayca açabilirsiniz.

3. Karbonat ve Su ile Lavabo Açma

Lavaboyu açmanın en etkili yöntemlerden birisi de karbonat ve su yöntemidir. Tıkalı olan lavabonuzun delikli olan kısımlarına karbonat ile tuz dökün. Fakat tuz dökersen tuzun ince olması çok önemlidir. Daha sonra 2 ya da 3 su bardağı kaynar su dökün. Sonra pompa kullanarak işleminizi bitirebilirsiniz.

Not : Her zaman bayanlar kalan yağlarınızı lavabolarınıza dökmeyin ve aynı şekilde yemek atıkları varsa onları da lavaboya dökmek yerine çöpe atarsanız lavabonuz kısa sürede tıkanmaz.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir