Kadınların Yeri

Şarabın Yanında Ne Gider

Şarabın Yanında Ne Gider

Şarabın Yanında Ne Gider ?

Günümüzde en çok merak edilen sorular arasında şarabın yanına ne gider ? ne yenir veya ne yakışır gibi sorular yer almaktadır. Şimdi biliyorsunuz ki özel günlerde , özel yemeklerde veya kutlamalar da yemeklerin yanına mutlaka şarap tercih edilir. Bu yüzden masayı hazırlayacağımız zaman şarabın yanına da güzel bir şeyler yapmamız gerekiyor ki her şey dört dörtlük olsun. Şarabın alternatifleri çok fazladır bunlara örnek verecek olursak ; kırmızı , rose , meyveli ve beyaz gibi en popüler seçeneklerdir.

Şarabın Yanında Ne yapsam

ŞARABIN YANINA HANGİ YEMEK GİDER ?

Şimdi arkadaşlar burada en önemli olan kuracağınız sofranın ana yemeğinin belirlemeniz gerekiyor. Yani et mi , makarna mı veya balık mı yapacaksınız. Seçeceğiniz ana yemek eğer kırmızı etse o zaman şarap bunun yanına efsane olacağından emin olabilirsiniz. Köfte , antrikot , bonfile gibi yemeklerin yanına da tercih edeceğiniz şarap kırmızı şaraptır. Aynı şekilde kırmızı şarap ile kuzu pirzola , orman kebabı gibi yemekleri de yapabilirsiniz.

Eğer balık menüsü yapacaksanız o zaman şarap olmazsa olmazıdır. Peki , balığın yanına hangi şarap gider ? tabiki de balığın yanına gidecek en güzel şarap beyaz şaraptır. Beyaz şarap ile fırında yapacağınız somon balığı ya da ızgara levrek çok güzel olacaktır.

Yemek tercihiniz makarna olacaksa o zaman şarap ile soslu makarna çok güzel gider. Aynı zaman da domatesli , peynirli veya pesto soslu olan makarnayı şarap ile de tercih edebilirsiniz.

Şarabın Yanında Ne Gider

Şarabın yanına gidebilecek diğer lezzetler de tabiki de meyvelerdir. Meyve olarak eğer yaz mevsimi ise o zaman kavun , karpuz , üzüm ve böğürtlen. Kış mevsimi ise ; kivi , muz ve portakalı seçebilirsiniz. Meyve seçimi her zaman sizin kendi tercihinizdir. Güzel bir şekilde meyvelerinizi yıkayın ve güzelce doğrayıp tabağınıza koyarak şarabın yanına tercih edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ