Şarabın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Şarabın Yanında Ne Gider

0

Şarabın Yanında Ne Gider ?

Günümüzde en çok merak edilen sorular arasında şarabın yanına ne gider ? ne yenir veya ne yakışır gibi sorular yer almaktadır. Şimdi biliyorsunuz ki özel günlerde , özel yemeklerde veya kutlamalar da yemeklerin yanına mutlaka şarap tercih edilir. Bu yüzden masayı hazırlayacağımız zaman şarabın yanına da güzel bir şeyler yapmamız gerekiyor ki her şey dört dörtlük olsun. Şarabın alternatifleri çok fazladır bunlara örnek verecek olursak ; kırmızı , rose , meyveli ve beyaz gibi en popüler seçeneklerdir.

Şarabın Yanında Ne yapsam

ŞARABIN YANINA HANGİ YEMEK GİDER ?

Şimdi arkadaşlar burada en önemli olan kuracağınız sofranın ana yemeğinin belirlemeniz gerekiyor. Yani et mi , makarna mı veya balık mı yapacaksınız. Seçeceğiniz ana yemek eğer kırmızı etse o zaman şarap bunun yanına efsane olacağından emin olabilirsiniz. Köfte , antrikot , bonfile gibi yemeklerin yanına da tercih edeceğiniz şarap kırmızı şaraptır. Aynı şekilde kırmızı şarap ile kuzu pirzola , orman kebabı gibi yemekleri de yapabilirsiniz.

Eğer balık menüsü yapacaksanız o zaman şarap olmazsa olmazıdır. Peki , balığın yanına hangi şarap gider ? tabiki de balığın yanına gidecek en güzel şarap beyaz şaraptır. Beyaz şarap ile fırında yapacağınız somon balığı ya da ızgara levrek çok güzel olacaktır.

Yemek tercihiniz makarna olacaksa o zaman şarap ile soslu makarna çok güzel gider. Aynı zaman da domatesli , peynirli veya pesto soslu olan makarnayı şarap ile de tercih edebilirsiniz.

Şarabın Yanında Ne Gider

Şarabın yanına gidebilecek diğer lezzetler de tabiki de meyvelerdir. Meyve olarak eğer yaz mevsimi ise o zaman kavun , karpuz , üzüm ve böğürtlen. Kış mevsimi ise ; kivi , muz ve portakalı seçebilirsiniz. Meyve seçimi her zaman sizin kendi tercihinizdir. Güzel bir şekilde meyvelerinizi yıkayın ve güzelce doğrayıp tabağınıza koyarak şarabın yanına tercih edebilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir