Kıymalı Ispanak Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kıymalı Ispanak Yanına Ne Gider

0

Kıymalı Ispanak Yanına Ne Yapılır ?

Kış mevsimi olduğu zaman Ispanak sebzesi de çıkmaya başlıyor ve ev hanımları Ispanakla hem yemekler yapıyor hem de börekler yapabiliyor. Ispanak yemeği yapıldığı zaman ise sade yapılmak yerine kıymalı olarak yapılırsa yapmış olduğunuz ıspanak yemeği daha lezzetli olacağından emin olabilirsiniz.

Bunların yanı sıra Ispanak vitamin ve mineral bakımından çok zengindir. Besin değeri de çok yüksek olduğundan özellikle çocuklarımıza sürekli olarak yedirmemiz gerekiyor. ıspanak yemeğini yapacağınız zaman zeytinyağlı olarak yaparsanız daha lezzetli yapmış da olursunuz. Peki kıymalı olarak yaptığımız ıspanak yemeğinin yanına başka neler yapabiliriz ?

Kıymalı Ispanak Yanına Ne gider

BÖREK

Kıymalı ıspanak yemeği bir ana yemek olduğundan dolayı yanına aperatif lezzetlerden birisini tercih edebilirsiniz. Bu da börek çeşitleri arasında su böreği veya kol böreği olabilir. İçerik olarak ise isteyenler peynirli ıspanaklı isteyenler de kıymalı yapabilir.

MAKARNA

En aperatif lezzetlerden birisi olan makarna yapacağınız kıymalı ıspanak yemeğinin yanına çok güzel gidecektir. Makarnanızı sade yapmak yerine bol domatesli ya da salçalı olarak tercih edebilirsiniz.

Kıymalı Ispanak Yanına Ne Yapılır

ÇORBA

Türk mutfağında başlangıç yemeği olarak çorba en önemli yemeklerden birisidir. Ispanak yemeğinin yanına başlangıç olarak çorba çeşitlerin de mercimek çorbası , şehriye çorbası veya yayla çorbasını yapabilirsiniz.

PATATES PÜRESİ

Ana yemeğin yanına haşlamış olduğunuz patateslerinizi rendeleyip ve daha sonra süt ile karıştırıp püre haline getirerek harika patates püresi yapabilirsiniz.

FIRINDA KREMALI PATATES

Akşama evinize gelecek misafirleriniz varsa ve onları en iyi şekilde ağırlamak istiyorsanız o zaman fırında kremalı patates yapıp kıymalı ıspanak yemeğinin yanına servis edebilirsiniz.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir