Kısırın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kısırın Yanında Ne Gider

0

Kısırın Yanında Ne Gider ?

Beş çayı yapıldığı zaman ev hanımlarının ilk yaptıkları yiyecek türlerinin başında kısır gelmektedir. Kısırın da tadı hem çok güzel hem de yanına yapılacak olan diğer atıştırmalıklar sayesinde daha da leziz hale gelebiliyor. Soğan , salça , bulgur , karabiber , limon ve nane gibi malzemelerin bir araya gelip yapılan kısırın yanına ne gider ? sorusuna göz atacağız. Aslında bakarsanız kısırın yanına gidebilecek lezzetler ana yemek yerine atıştırmalık yiyecekler olması gerekiyor. Bunun için kurabiyeler , kızartmalar veya börek gibi tarzlar da tatlar ortaya koymalısınız.

Kısırın Yanında Ne Gider

SİGARA BÖREĞİ

Sabah kahvaltılarında veya akşam yemeğin de olsun hiç fark etmez sigara böreği büyük küçük demeden herkes tarafından tercih edilen hamur işlerinden birisidir. Özellikle ev hanımları kısırdan sonra sigara böreğini çok tercih ederler. Üçgen olarak yaptığınız yufkanın içerisine peynir veya patates ekleyerek harika sigara böreği yapabilirsiniz.

ÇAY

Türk kültürüne has olan ve her alanda içilen çay kısırın yanına da muhteşem olur. Özellikle beş çayı olduğu zamanlar da kısırın yanına mutlaka Ayrandan önce çay verilir. Kısır ile Çay ayrılmaz ikiliden birisidir.

KURABİYE

İster sade ister kakaolu ve isterseniz de meyveli olarak yapabileceğiniz kurabiyeler , kısırın yanına yaparsanız nefis bir tat ortaya çıkarmış olursunuz. Kurabiyeleriniz de ise içeriğinde isterseniz jöle veya tart kullanabilirsiniz.

Kısırın Yanında Ne yapsam

KIZARTMALAR

Kısır yaptığınız zaman yanına ekstra olarak atıştırmalık bir şeyler yapmayı düşünüyorsanız o zaman patates , patlıcan ve biberden oluşan kızartmalar yapabilirsiniz.

MANTI

Sarımsaklı yoğurt ile yapılan ve en büyük lezzetler arasında yer alan Mantı da kısır ile beraber çok uyumlu olacaktır. Mantı yapacağınız zaman isteyenler sos ile süsleyip görsel olarak Mantıyı daha güzel gösterebilir.

POĞAÇA

En son olarak evde kendiniz hamur açarak çok güzel patatesli , peynirli veya kıymalı poğaçalar yapabilirsiniz. Misafirleriniz varsa onları etkilemek için kısır ile poğaça yapabilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir