Etli Bezelyenin Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Etli Bezelyenin Yanına Ne Gider

0

Etli bezelyenin yanına ne gider sorusu ev hanımlarımız tarafından epey bir merak konusu oldu ve bu yemek aynı zaman da Türk mutfağının vazgeçilmezi arasında yer alır. Etli bezelye ve içerisine eklenen havuç ve patatesler ile ortaya gerçekten harika lezzet çıkmaktadır. Özellikle etleri yumuşacık yaparsanız o zaman yemeğiniz mükemmel olacaktır. Fakat ben bu yemeği yaptım ve yanına acaba ne yapsam ? diye düşünüyorsanız o zaman yazımızı okumaya devam edelim.

Etli Bezelyenin Yanına Ne Gider

BULGUR PİLAVI

Hem doyurucu hem de lezzet açısından zengin olan bulgur pilavı yapmış olduğunuz etli bezelyenin yanına çok yakışacaktır. Aynı zaman da bu iki yemeğinde besin değeri çok yüksek olduğundan çok fazla vitamin almış olacaksınız. Bulgur pilavınıza lezzet katmak istiyorsanız da et suyunu kullanabilirsiniz.

PATATESLİ BÖREK

Yemek yerine biraz farklı olarak hamur işinden bir şeyler yapmak istiyorsanız o zaman hazır yufkadan harika patatesli börek yapabilirsiniz. Hatta isteyenler patatesli sevmiyorsanız kıymalı veya peynirli olarak da böreğinizi yapıp yemeğinizin yanına servis edebilirsiniz.

ÇOBAN SALATASI

Etli bezelye yemeğinizin yanına olmazsa olmazı olan mezelerden birisi de çoban salatasıdır. Tüm sebzeleri bir araya getirerek harika salata yapıp yemeğinizin yanına servis edebilirsiniz.

CACIK

Şimdi hanımlar sıra geldi meze olarak da bilinen cacığa. Etli fasulye ve pirinç pilavı yaptıysanız bunları tamamlamak için yanına kesinlikle buz gibi bir cacık yapmanız daha doğru seçim olacaktır.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir