Ev Arkadaşı Nasıl Bulunur ve Seçilir ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel

Ev Arkadaşı Nasıl Bulunur ve Seçilir ?

0

Ev Arkadaşı Nasıl Seçilir ?

İster üniversiteye daha yeni başlayın ve yeni bir arkadaş isteyin isterseniz de ailenizden ayrılıp ayrı bir eve çıkmak isteyerek yeni bir kişi bulup onunla beraber ev arkadaşı olun hiç fark etmez her zaman ev arkadaşı seçeceğiniz zaman bazı noktalara çok dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü o kişi ile aynı evde yaşayacağınızdan dolayı sevdiği şeyleri , nelerden hoşlanıyor ve neleri sevmiyor , benlik özellikleri nelerdir gibi şeyleri bilmeniz gerekiyor. Bizde bu yazımızda ev arkadaşı nasıl seçilir ve arkadaş seçerken nelere dikkat edilir ? onu anlatacağız.

Ev Arkadaşı Nasıl Bulunur ve Seçilir

EV ARKADAŞINIZI SEÇERKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

Birlikte aynı evde yaşayacağınız kişinin her zaman kişilik özelliklerini bilmeniz en önemli konulardan birisidir. Özellikle nasıl bir duyguya sahip , nelere çabuk sinirleniyor , ruh hali nasıl gibi faktörler çok önemlidir. Çünkü sizin ruh halinize uymayan kişi ile ev arkadaşı olursanız sürekli olarak kavgalar yaşarsınız ya da gelecekte bazı problemler olabilir.

KOLAYLIKLA İLETİŞİM KURABİLECEĞİNİZ BİR ARKADAŞ SEÇİN

Ev arkadaşı seçeceğiniz zaman olmazsa olmazlarından birisi de iletişim oluyor. İletişim kururken hiçbir şekilde zorlanmayacağınız bir ev arkadaşı bulmanız sizin için daha faydalı olacaktır. Aynı zaman da oda sizin gibi kolaylıkla konuşabilmeli ve iletişim kurmalıdır.

EV ARKADAŞINIZIN MADDİ DURUMUNU ÖĞRENİN

Birlikte aynı evde kalacağınız ev arkadaşınızın her zaman maddi durumunun nasıl olduğunu bilmeniz gerekiyor. Aylık olarak ne kadar parası olduğunu bilmeniz önemlidir. Çünkü kalacağınız evin kirası , faturalar , mutfak masrafları vb. şeyler için bunu öğrenmeniz gerekiyor. Yaptığınız ve yediğiniz her şey zaten ortak olacağından dolayı ileri de problemler olmaması için maddi durum çok önemlidir.

YAŞAM ALANINIZA SAYGI DUYAN BİR EV ARKADAŞI SEÇİN

Kendi evimizde yaşarken bile ev halkının bizim eşyalarımıza ve kıyafetlerimize her zaman saygı duymasını bekleriz değil mi ? İşte bu durum aynı şekilde ev arkadaşımızda da geçerlidir. Sizin eşyalarınıza ve önemli olan şeylerinize saygı duyuyor mu ? veya izinsiz alıyor mu ? bunu bilip ona göre arkadaş seçmelisiniz.

SORUMLULUKLARINI BİLEN EV ARKADAŞI SEÇİN

Ev arkadaşında en önemli konulardan birisi de sorumluluk sahibi olup olmadığıdır. Çünkü siz şimdi sorumluluk sahibi olurken o olmazsa sorunlar yaşanabilir. Aynı çatı altında beraber yaşayacağınızdan dolayı her ikinizin de sorumluluklarınızı bilmeniz gerekiyor.

EV ARKADAŞINIZIN SOSYAL ÇEVRESİNİ ÖĞRENİN

En önemli detaylardan birisi de seçeceğiniz arkadaşınızın sosyal çevresini her zaman en iyi şekilde bilmeniz sizin yararınıza olur. Çünkü onunla beraber eğlenip eğlenemeyeceğinizi , sosyal yaşantınız onunla beraber nasıl olacak veya karakteristik özellikleriniz aynı mı bu konularda bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

ACELE KARAR VERMEYİN

Her ne olursa olsun isterseniz Üniversiteye daha yeni başlayın ev arkadaşı seçerken aceleci davranmayın. Her zaman karşınızdaki insanı en iyi şekilde tanışın ve daha sonra ona göre hareket edin. Karşınızdaki kişi ile her şeyiniz hobileriniz , sevmiş olduğunuz şeyler veya huylarınız bir olabilir ama her zaman doğru karar vermek için acele etmeyin.

Şimdi sizlere bir uygulama vereceğim ve vereceğim bu uygulama sayesinde çok kolay bir şekilde arkadaş bulabileceksiniz.

Çok kolay bir şekilde arkadaş bulmak için ; ” evde.org ” uygulamasını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir