Kremalı Makarna Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kremalı Makarna Yanına Ne Gider

0

Kremalı Makarna Yanına Ne Gider ?

En pratik yemek türlerin arasında biliyorsunuz ki makarna yer almaktadır. Özellikle makarna evlerde en çok tüketilen bakliyat türleri arasında yer alır. Yapımı da bir hayli kolay olduğundan dolayı evlerde kolayca yapılıyor ve yanına da güzel yemekler yapılarak ortaya harika lezzetlerde çıkabiliyor. Fakat makarnayı sade yapmak yerine çeşitli soslarla yapılırsa daha lezzetli olur. Mesela kremalı makarna günümüzde en sık tercih edilen çeşitlerden birisidir. Aynı zaman da yüksek kalorisi ve doyurucu özelliği de bulunmaktadır. Peki , kremalı makarna yaptık ve yanına başka ne gibi yemekler veya salatalar yapabiliriz bir de onlara bakalım.

Kremalı Makarna Yanına Ne Gider

IZGARA ET

Kremalı makarnanın yanına ızgara da yağsız olarak pişirmiş olduğunuz ızgara eti yapıp servis edebilirsiniz. Kremalı makarna dediğimiz gibi kalorisi yüksektir ve bu yüzden etin de yağsız olması ikisinin birbirini tamamlamış oluyor.

TAVUK PİRZOLA

Başka yemek türü olan tavuk pirzolayı eğer tava da değil de ızgara da yaparsanız emin olun daha lezzetli olacaktır. Izgarada yapılırsa hem görüntü hem de sunum daha iyi olur ve kremalı makarnanın yanında muhteşem görünür.

Kremalı Makarna Yanına Ne yapsam

BUHARDA BROKOLİ

Kremalı makarna aslında bakarsanız tek başına da tercih edilen yemek türlerinden birisidir fakat malum kış geliyor ve bu yüzden yanına sebze salatası yapmamız daha doğru seçim olur. Bu yüzden buhar da brokoli salatası makarnanın yanına çok yakışacak.

HAŞLANMIŞ KABAK

Buharda haşlamış olduğunuz kabakları ilk olarak servis tabağına alalım ve daha sonra üzerine hem zeytinyağı hem limon hem de tuz ilave edip soğumasını bekleyerek yapmış olduğumuz kremalı makarnanın yanına soğuk olarak servis edebiliriz.

KARIŞIK SALATA

Salata biliyorsunuz ki hanımlar her yemeğin yanına olmazsa olmazıdır. Bu yüzden makarnanın yanına da mevsim sebzelerinden harika karışık salata yapıp üzerine bol zeytinyağı , nar ekşisi ve tuz ekleyerek makarnanın yanına servis edin.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir