Kadınların Yeri

Izgara Köfte Yanına Ne Gider

Izgara Köfte Yanına Ne Gider

Izgara Köfte Yanına Ne Gider ?

Günümüzde sık sık yapılan ve özellikle çocuklar tarafından da çok sevilen yemeklerden birisi de ızgaradan yapılan köfte oluyor. Hem lezzetli hem de birçok yemeğin yanına gittiğinden dolayı çok tercih edilen et yemekleri arasında yerini alıyor. Tabi sizler ister dışarıda isterseniz de evde kendiniz alıp o şekilde yapıp yiyebilirsiniz. Bu muhteşem olan lezzetin yanına bir de aşağıda bulunan yemeklerden birini yaparak ortaya harika lezzetler çıkartabilirsiniz.

Izgara Köfte Yanına Ne Gider

PATATES PÜRESİ

Izgara köfte yaptığınız zaman yanına yapacağınız patates püresi ile sofranız daha renkli hale gelecektir. Patates püresi yapacağınız zaman bazı noktalara dikkat ederseniz o zaman çok lezzetli bir yemek ortaya çıkartabilirsiniz.

SEBZELİ PİLAV

Pilav yapacağınız zaman sade yapmak yerine sebzeli olarak yani içerisine patates ve havuç gibi şeyler koyarsanız ızgara köfte ile hem uyumlu olur hem de pilavınız daha canlı görünür.

KURU FASULYE YEMEĞİ

Izgara köftenin yanına ana yemeklerden birisini yapacaksanız o zaman sulu yemek kategorisinde yer alan kuru fasulye yemeğini tercih edebilirsiniz. Bide bunu tamamlamak için pirinç pilavını tercih ederseniz harika üçlü yapmış olursunuz.

Izgara Köfte Yanına Ne yapsam

SALATA

Bir yemek yapıldığı zaman yanına mutlaka salata yapılması gerekiyor. Bu yüzden ızgara köftenin yanına da bol soğanlı güzel salata yapabilirsiniz.

ACILI EZME

En son olarak et yemeklerinin yanına genel olarak ilk tercih edilen şey acılı ezme oluyor. Izgara köfte ile en uyumlu olabilecek şeylerden birisi de acılı ezmedir. Ezmeyi sevenler varsa hiç düşünmeden tercih etsinler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ