Kadınların Yeri

Vestiyerdeki Ayakkabı Kokusu Nasıl Giderilir ?

Vestiyerdeki Ayakkabı Kokusu Nasıl Giderilir ?

Gün içerisin de günümüzün belli bir saati dışarıda geçer değil mi ? Bizim bu zamanlar da en iyi dostumuz ise ayakkabılar olmaktadır. İşte bu yüzden ne olursa olsun ayakkabı seçimini doğru yapmamız bizim için son derece önemli olmaktadır. İş yaşantımız da , toplantılarda veya koşuşturmalar da rahat bir ayakkabı giymek ne kadar güzel olur değil mi ?

Vestiyerdeki Ayakkabı Kokusu Nasıl Giderilir

Bu şekilde kullanmış olduğumuz ayakkabılarımızın tabiki de sadece hem rahatlığına hem de görünümüne değil aynı zaman da temizliğine de çok büyük önem vermemiz gerekmektedir. Uzun saatler boyunca aralıksız ayakkabı kullanımı kokuya neden olabilir. Tabi ayakkabının hem türü hem de maddesi de çok önemlidir.

Deri , keten veya spor ayakkabılarınız hangi maddeler olursa olsun hiç fark etmez eğer hiçbir şekilde hava geçirmiyorsa o zaman kötü kokuya neden olur. Bu yüzden ayakkabılarınızı ne olursa olsun düzenli bir şekilde havalandırmalı ve iyi yıkamalısınız.

Şimdi ayakkabılarınızı kullandığınız zaman temizliğe özen gösteriyorsunuz peki vestiyerde yer alan kokuya engel olamıyorsanız aşağıda paylaşmış olduğumuz yöntemleri deneyerek bunun önüne geçebilirsiniz.

Vestiyer İçin Özel Koku Hazırlanması

  • İlk olarak az miktarda olan karbonatı küçük kavanozun içerisine koyup birkaç damla da limon yağı veya sevmiş olduğunuz bir koku varsa onu damlatınız.
  • Sonra kavanozun kapağı boyutunda bir karton keserek kapağın ortasına bu kartonu koyabilecek bir şekilde kesin.
  • Karton parçaların da birkaç tane delik yapın. Bu büyük ila küçük olabilir tabi. Daha sonra bu şekilde kokuyu oluşturup vestiyerinizin bir bölümüne koyun.

Ayakkabı Kokusu Nasıl Giderilir?

  • İlk olarak şunu belirtmek isteriz ki ne olursa olsun her gün kapalı olan ayakkabı giymekten kaçının. Yaz mevsimin de özellikle kapalı ayakkabılar yerine açık ayakkabıları tercih ediniz.
  • Ayakkabınızın içerisine az miktar sodyum ila karbonat eklemesi yaparak bu şekilde 1 gece bekletin ve diğer gün baktığınız da ayakkabınız da koku kalmayacaktır.
  • İşten ya da dışarıdan geldiğiniz zaman ayakkabınızın hemen içerisine az olacak şekilde talk pudrası ya da bebek pudrası dökün. Bu şekilde yaptığınız zaman hem ayaklarınız terlemeyecek hem de kokuyu bu şekilde önlemiş olacaksınız.

Ayakkabı kokusunu önlemek için her yolu denediyseniz ve bunun önüne bir türlü geçemdiyseniz o zaman hemen bir hekime başvurabilirsiniz. Çünkü uzun süren ayak kokuları iler de bakteri üretimine sebep olur ve buda ister istemez ayak hastalıklarını beraberin de getirir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ