Şehriye Çorbasının Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Şehriye Çorbasının Yanında Ne Gider

0

Şehriye çorbasının yanında ne gider diye merak eden ev hanımlarımız varsa o zaman doğru yerdesiniz. Çünkü şehriye çorbasının yanına çok güzel yemekler yapabilirsiniz. Biliyorsunuz ki çorba olarak en basit olanı budur ve genel olarak çalışan kadınlar eve geldikleri zaman aperatif olsun diye şehriye çorbasını tercih ederler. Fakat çorba bir başlangıç yemeği olduğundan dolayı sizlerin ana yemek yapmanız gerekiyor. Bizde bu konu hakkında araştırmalar yaparak çorbanın yanına gidebilecek en ideal yemekleri sayfamıza ekledik.

Şehriye Çorbasının Yanında Ne Gider

TAZE FASULYE

Taze fasulye yemeği yaz aylarında sık sık yapılan ve en çok sevilen sebze yemeklerinden birisidir. Bu yüzden bol domatesli olarak şehriye çorbanızın yanına enfes taze fasulye yemeğini tercih edebilirsiniz.

FIRINDA TAVUK BAGET

Fırın yemeği yapmak istiyorsanız o zaman hanımlar fırında çok lezzetli tavuk baget yapmaya ne dersiniz ? Bence çorbanızın yanına ana yemek olarak tavuk baget çok güzel olacaktır.

ISPANAK BÖREĞİ

Akşam yemeği yapamayacaksanız ve bu yüzden kolay bir şey arıyorsanız o zaman çorbanızın yanına hazır yufkadan ıspanak böreği yapabilirsiniz. Ispanak böreğinizi 15 dakikada hemen yaparsınız.

MAKARNA

Şehriye çorbasının yanına gidebilecek aperatif yemeklerden birisi de makarna’dır. İster bol sarımsaklı isterseniz de soslu olarak yapıp afiyetle yiyebilirsiniz.

KÖFTE

En son olarak çorbanın yanına yakışacak lezzetlerden birisi de köfte’dir. Köfteyi biliyorsunuz ki herkes çok sever ve özellikle çocuklar bayılır. Bu yüzden ister kızartın isterseniz de fırında yapın karar sizlerin.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir