Patatesin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Patatesin Yanında Ne Gider

0

Patatesin Yanında Ne Gider ?

Türk mutfağında en çok tüketilen ve özellikle protein ve karbonhidrat bakımından da zengin olan patates birçok yemekte kullanılmaktadır. Özellikle patatesin kullanıldığı yemek patates yemeğidir. Ev kadınları ister sulu olarak patates yemeği yapıyorlar isterlerse kuru olarak salatasını bu tamamen onlara kalmış bir durum. Patates yapıldığı zaman yanına gidebilecek en güzel yemeklerin başında hem pilav hem de et yemekleri gelmektedir. Yani patatesin yanında ne gider ? diye soruyorsanız ilk aklınıza bunlar gelebilir. Tabi bunların dışında daha farklı tarzlarda yemeklerde yapabilirsiniz. İşte patatesin yanına yapabileceğiniz lezzetler ;

Patatesin Yanında Ne Gider

ET YEMEKLERİ

Et yemekleri Türk mutfağındaki yeri o kadar farklıdır ki en çok tercih edilen yemek türlerinden birisidir. Aynı zaman da her türlü yemeğin de yanına gittiğinden dolayı yapmış olduğunuz patatesin yanına da et yemeklerinden birisini yapıp servis edebilirsiniz.

PİLAV

Türk mutfağındaki yeri eşsiz olan ve özellikle kuru fasulyenin yanına en çok yapılan yemeklerinden birisi olan pilav yapmış olduğunuz patatesin yanına da çok yakışacağından emin olabilirsiniz. Patates ve pilav doyurucu özellikleri bulunduğundan bence tercih edilebilir.

Patatesin Yanında Ne yapsam

MAKARNA

Yapımı kolay ve herkes tarafından da tercih edilen makarna Türk sofralarında en çok yapılan yemek çeşitlerinden birisidir. Patatesin yanına ne yapsam diye düşünen ev kadınlarımız varsa o zaman aperatif olarak makarnayı seçebilirsiniz. Tabi makarnayı yapacağınız zaman istediğiniz makarnayı yapabilir ve ister sade isterseniz de soslu , sebzeli veya sarımsaklı yoğurtlu yapıp patatesin yanına servis edebilirsiniz.

TAVUK YEMEKLERİ

Tavuk yemekleri günümüzde en çok yapılan yemek türlerinden birisidir ve her yemeğin de yanına yakışmaktadır. Bu yüzden patatesin yanına da tavuk yemeklerinde birisini yapabilirsiniz.

YAYLA ÇORBASI

En son olarak çorbasız bir sofra olmaz ve bu yüzden yoğurttan yapılan ve aynı zaman da besleyici özelliği olan yayla çorbasını yapmış olduğunuz yemeğinizin yanına başlangıç çorbası olarak tercih edebilirsiniz.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir