Fellah Köftesi Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Fellah Köftesi Yanında Ne Gider

0

Fellah köftesi yanında ne gider ? Fellah köftesi günümüzde en çok tercih edilen ve çok sevilen lezzetlerden birisidir. Hem yapımı da çok basit olduğundan dolayı ev hanımları tarafından sıkça yapılmaktadır. Fellah nasıl hazırlanır diye soracak olursanız içli köfte yapıldığı zaman ana malzemeden fazla kalırsa çöpe gitmesin diye fellah köftesi yapılır. Fellah köftesi de aynı içli köfte gibi irmik , ince bulgur ve un gibi malzemelerden elde edilir. Karışım yapıldıktan sonra fındık büyüklüğünde olacak şekilde parçalar alınır ve daha sonra avuç içerisinde yuvarlak yapılarak parmak ucu yardımı ile orta kısıp bastırılır. Yani yapımı çok basit. Peki fellah köftesinin yanına neler yapılabilir ?

Fellah Köftesi Yanında Ne Gider

TOYGA ÇORBASI

Fellah köftesi yaptıktan sonra başlangıç çorbası olarak toyga çorbası köftenizin yanına çok yakışacaktır. Besleyici ve aynı zaman da yapımı da çok basit olduğundan dolayı toyga çorbasını deneyebilirsiniz.

CACIK

Hem salatalık hem sarımsak hem de yoğurdun karışımıyla elde edilen cacıkta fellah köftesinin yanına çok yakışacaktır. Midenizi yormamak için fellah köftesinin yanına cacık iyi gidecektir.

MEVSİM SALATASI

Ana yemek olarak fellah köftesi yapacaksınız ve bunu tamamlamak için yanına mevsimlik salatası yapılması gerekiyor. Yapacağınız mevsim salatası hem midenizi daha rahat yapacak hem de lezzet olarak köftenizin yanına harika olacak.

SEBZE KIZARTMASI

Karışık sebzelerden çok güzel sebze kızartmaları yaparak fellah köftenizin yanına tercih edebilirsiniz. Hatta kızartmalarınızı süslemek için sarımsaklı yoğurt yapmayı unutmayın.

KOMPOSTO

En son olarak yemekten sonra tatlı olarak komposto çok güzel gidecektir. Komposto olarak vişne olanını seçebilirsiniz. Doyurucu de özelliği olduğundan dolayı ana menünün yanına da çok hafif tatlı olacaktır ve midenizi hiç yormayacak.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir