Pidenin Yanında Ne Yapsam
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Pidenin Yanında Ne Yapsam

0

Pidenin Yanında Ne Yapsam ?

Pide genel olarak hem sabah kahvaltılarında hem de öğlen veya akşam yemeklerinde en çok tercih edilen hamur işlerinden birisi olmaktadır. Özellikle beş çayı olacağı zamanlar da pide en çok tercih edilen lezzetler arasında yer alır. Birçok bayan pidenin yanında ne gider ? diye sorular sormaktadır. Aslında bakarsanız dışarıda da yeseniz evde de yeseniz yanına gidebilecek en ideal lezzetler salata türleri veya kurabiyeler oluyor. Çünkü pide doyurucu bir yemek olduğundan dolayı yanına ekstra yemek yapmak yerine salata , içecek veya kurabiye bunları tercih ederek güzel tatlar otaya koyabilirsiniz.

Pidenin Yanında Ne Gider

SÖĞÜŞ SALATA

Pide tercih edeceğiniz zaman akla genel olarak ilk gelenler salata türleri oluyor. Fakat salata türü seçeceğiniz zaman da pidenin yanına yakışacak olanları seçmeniz daha mantıklı olacaktır. Bu yüzden pidenin yanına domates , biber , salatalıktan oluşan harika söğüş salatasını tercih edebilirsiniz. Aynı zaman da bu salatanın içerisine ekstra tat vermesi için nane , maydanoz ve dereotu gibi yeşillikler de ekleyebilirsiniz.

ZEYTİN SALATASI

Pidenin yanına yapabileceğiniz diğer salata türlerinden birisi de zeytin salatası oluyor. Zeytini eğer çocuklarınız sevmiyorsa o zaman bu salatayı yapacağınız zaman çekirdeğini çıkarıp o şekilde yapmanız daha iyi olacaktır.

KUYMAK

Kuymak biliyorsunuz ki Karadeniz yöresine ait bir lezzettir ve bol tereyağı ile hazırlandığından dolayı tercih etmiş olduğunuz pidenin yanına da bence çok yakışacaktır.

Pidenin Yanında Ne yapsam

REÇELLİ KURABİYE

Pideyi eğer sabah kahvaltısında tercih edecekseniz o zaman yanına da reçelli olarak yapabileceğiniz kurabiye ile tatlı eksikliğini bu şekilde kapatmış olabilirsiniz.

KAHVELİ KURABİYE

Reçelli kurabiye yapmak istemeyenler varsa o zaman diğer seçenek olarak kahveli kurabiyeyi seçebilirsiniz. Pidenizi servis ettikten sonra tatlı olarak kahveli kurabiyeyi misafirlerinize ikram edebilirsiniz.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir