Pidenin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Pidenin Yanında Ne Gider

0

Hem sabah hem de diğer öğünler ve özellikle beş çayında tüketebileceğiniz hamur işlerinden biri olan pidenin yanına ne gider makalesine hep beraber göz atacağız. Pide biliyorsunuz ki her öğün yenebilir ve özellikle en çok beş çaylarında tercih edilmektedir. Pide çok farklı şekillerde yapılabileceği gibi hazır olarak da yapılmaktadır. Yani sizler ister kendiniz yapın isterseniz de marketlerde dondurulmuş olarak alıp ısıtıp yiyin karar sizlerin. İşte pidenin yanına gidebilecek yiyecek ve içecekler ;

Pidenin Yanında Ne Gider

SÖĞÜŞ SALATA

Güzel bir pidenin yanına gidebilecek en güzel salata söğüş olarak doğradığınız domates , biber ve salatalıktır. Bu sebzeleri sofranıza koyarak pidenizle beraber tüketebilirsiniz. Hatta bunlara ek olarak nane , maydanoz ve dere otunu da koyabilirsiniz.

ZEYTİN SALATASI

Eğer evde çocuklarınız zeytin sevmiyorsa ve onlara zeytin yedirmek istiyorsanız o zaman pidenizin yanına zeytinlerinizin çekirdeklerini çıkartıp zeytinlerinizi bir taba alarak istediğiniz yeşillikleri ve cevizi ilave ederek en sonda zeytinyağı koyarak pidenizin yanına yiyebilirsiniz. Emin olun çocuklarınız da bu şekilde bayılacak.

KUYMAK

Kuymak hanımlar biliyorsunuz ki karadeniz’in en özel yemekleri arasında yer alır ve bol tereyağı ile hazırlanmaktadır. İşte sizler de tercih etmiş olduğunuz pidenizin yanına kuymak tercih ederek harika lezzet ortaya çıkarmış olursunuz.

REÇELLİ KURABİYE

Sabah kahvaltısına misafiriniz gelecekse ve sizler de pide yapıyorsanız o zaman bunların yanına tatlı olarak reçelli kurabiyeyi tercih edebilirsiniz.

AYRAN

Pidenin yanına kesinlikle içecek olarak tercihiniz Ayran olmalıdır. Çünkü Ayran ile pide tam bir ikilidir. Tabi ayran sevmeyenler varsa kola’da tercih edebilirler.

KAHVELİ KURABİYE

En son olarak hanımlar pidenizin yanına tatlı olarak kahveli kurabiye yapabilirsiniz. Pidenizi servis ettikten sonra tatlı olarak kahveli kurabiye çok iyi seçim olacaktır.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir