Gözlemenin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Gözlemenin Yanında Ne Gider

0

Gözlemenin yanında ne gider ? Gözleme biliyorsunuz ki her öğün tüketilen hamur işlerinden birisidir. Hem kıymalı hem peynirli hem patatesli hem de ıspanaklı gibi çeşitlerle yapılmaktadır. Özellikle günümüzde beş çayı gibi toplantılar da daha çok yenmektedir. Gözlemeyi ister hazır yufkadan isterseniz de kendi el emeğinizle hamur açarak yapabilirsiniz. Şimdi gözleme yapacaksınız fakat bunun yanına bir şeyler yapmak istiyorsanız o zaman yazımızı hanımlar okumaya devam edin.

Gözlemenin Yanında Ne Gider

Patates Kızartması

Yapmış olduğunuz gözlemenin yanına patates kızartması tercih edebilirsiniz. Eğer akşam yemeği değil de öğle arası yemek yapacaksanız bence bu ikili yemek çok uyumlu olacaktır. Patateslerinizi karabiber ve kekik ile süsleyedebilirsiniz.

Domates Soslu Sosis

Gözlemenin yanına farklı bir tarif vermek istiyorum sizlere. Domates soslu sosis günümüzde çok yapılmaya başladı ve sizler de gözlemenizin yanına aperatif atıştırma olarak tercih edebilirsiniz. Emin olun bu ikisi çok iyi gidecektir.

Çıtır Peynir Topları

Evde tabaklarınızda kalan peynirleriniz varsa ve bunları değerlendirmek istiyorsanız o zaman çıtır peynir topları yaparak değerlendirebilirsiniz. Hem gözlemenizin yanına da çok yakışacaktır.

Patates Salatası

Gözlemenin yanına yemek tarzı şeyler yapmak istemiyorsanız o zaman salata türü olarak patates salatasını yapabilirsiniz. Misafirleriniz varsa onlara da hem gözleme hemde patates salatasını ikram edebilirsiniz.

Söğüş Domates Salatası

Farklı salata türü arıyorsanız söğüş domates salatası çok iyi seçim olacaktır. Aynı zaman da salatanızı zeytinyağı , pul biber ve kekikle süslerseniz daha çok lezzetli olacaktır.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir