Mantar Sotenin Yanında Ne Yenir
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Mantar Sotenin Yanında Ne Yenir

0

Mantar Sotenin Yanında Ne Yenir ?

Mantar sote yemeği günümüzde en çok yapılan yemeklerden birisidir ve özellikle etle yapıldığı zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkıyor diyebiliriz sizlere. Fakat mantar sote yapan kadınların en çok merak ettiği sorular arasında mantar sotenin yanında ne yenir ? sorusu oluyor. Aslında bakarsanız hanımlar bu yemek tek başına da yenir ama akşama evinize gelecek misafirleriniz varsa onları en iyi şekil de ağırlamak istiyorsanız o zaman başka ek yemekler yapmanız daha mantıklı olacaktır. Bizde sizler için bulmuş olduğumuz ek yemek alternatiflerini aşağıya yazdık. İstediğiniz yemeği seçerek mantar sotenin yanına yapıp servis edebilirsiniz.

Mantar Sotenin Yanında Ne Yenir

KÖRİ SOSLU TAVUK

Mantar sotenin yanına ne yapsam diye düşünen bayanlarımız varsa o zaman en iyi seçimlerden birisi olan köri soslu tavuğu tercih edebilirsiniz. Jülyen olarak doğranmış olan tavukları köri sosu ile harmanlayıp isteyenler mantar soteye karıştırır isteyenler de ayrı yaparak servis eder.

PİLAV

Yapmış olduğunuz mantar sotenin yanına yapabileceğiniz en lezzetli yemekler arasında pirinç pilavı yer almaktadır. Pirinç pilavı her yemeğin yanına çok yakışır ve bu yüzden mantar sotenin yanına da tercih edebilirsiniz.

PATATES SALATASI

Patates salatası günümüzde sıklıkla yapılan salata türlerinden birisidir. Bu yüzden mantar sotenin yanına da meze olarak salata yapayım diyorsanız patates salatasını yapabilirsiniz.

Mantar Sotenin Yanında Ne gider

MAKARNA

Makarnanın yapımı çok basit ve pratik olduğundan dolayı her yemeğin yanına sıklıkla yapılır. Makarnanızı ister sade isterseniz de soslu olarak yaparak mantar sotenizin yanına servis edebilirsiniz.

AMERİKAN SALATASI

Mantar sotenin yanına yapabileceğiniz diğer salata türlerinden birisi de Amerikan salatası oluyor. Bu salatanın içerisin de mayonez , yoğurt , bezelye , turşu , salam ve makarna yer almaktadır.

HAYDARİ

Haydari bir meze türüdür ve yapmış olduğunuz mantar sotenin yanına da yapılabilecek en güzel lezzetlerden birisidir.

ET SOTE

Mantar sote ile et soteyi karıştırıp ortaya harika bir lezzet çıkarmaya ne dersiniz ? Bence hiç yapmayanlar varsa bunu denemeliler.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir