Et Sotenin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Et Sotenin Yanında Ne Gider

0

Et sotenin yanında ne gider merak eden ev hanımlarımız varsa o zaman doğru yerdesiniz. Çünkü birçok hanım et sote yaptığı zaman yanına ne yapsam diye çok merak ediyor. Et sotenin yanına yapacağınız yemekler de ana yemeğinizle uyumlu olması gerekiyor. Bu yüzden ilk yapacağınız yemeklerden birisi de tabiki de pirinç pilavı ya da bulgur pilavıdır. Şimdi sofranızı süsleyecek ve aynı zaman da renk katacak tatlara buyurun daha yakından bakalım.

Et Sotenin Yanında Ne Gider

PATATES

Et dediğimiz zaman genel olarak aklımıza patatesle yapılan garnitür yemeği gelmektedir. Bu yüzden sizler de yapmış olduğunuz et sotenizin yanına lezzetli patates yemeği yapabilirsiniz.

Et deyince yanına ilk akla gelen patatesle hazırlayabileceğiz birçok farklı garnitürdür.

MANTAR

Hem lezzetli hem de çok besleyici özelliği bulunan mantarı da sote şeklinde yaparak et sotenizin yanına ekstra olarak yapıp servis edebilirsiniz. Hatta mantarınızı daha lezzetli yapmak istiyorsanız az bir şey tereyağ ve kaşar rendesi ekleyebilirsiniz.

SALATA

Et sotenin yanına gidebilecek en güzel mezelerden birisi de salata çeşitleridir. Yani sizler ister mevsim salatası ister çoban salatası isterseniz de karışık salata yaparak yemeğinizin yanına koyarak renk katabilirsiniz.

ÇORBA

Et sote bir et yemeği çeşidi olduğundan dolayı öncesinde hafif yemek olarak çorba tercih etmemiz daha doğru seçim olacaktır. Bunun için çorba olarak mercimek çorbası veya yayla çorbasını yapabilirsiniz.

PİLAV

Et yemekleri dendiği zaman akla gelen ilk yemek pilav oluyor. Bu yüzden et sotenin yanına ister sade isterseniz de sebzeli olarak pirinç pilavı yapabilirsiniz. Hatta isteyenler pirinç pilavı yerine bulgur pilavı da yapabilir.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir