Yoğurdun Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Yoğurdun Yanında Ne Gider

0

Yoğurt biliyorsunuz ki birçok yemek ile tüketilen en temel yiyeceklerden birisidir. Özellikle yoğurt yemekleri süslüyor hem de sağlık açısından çok yararlı bir besin olduğundan çok tercih ediliyor. Yoğurdu sade yemek yerine çeşitlendirerek tüketebilirsiniz. Kimi insanlar tatlıların yanına kimileri ise meyve ile beraber yemektedir. O zaman yoğurdun yanına neler gider isterseniz ona bakalım.

Kızartma

Yoğurdun yanına yapabileceğiniz en lezzetli ve aynı zaman da en aperatif yemek kızartmalardır. Yoğunluğu patatese verecek şekilde patlıcan , biber , kabak gibi sebzeleri kızartarak yoğurdun yanın da tüketebilirsiniz. İsteyenler bu kızartmaları yaptıktan sonra yoğurdu sarımsaklı yaparak kızartmanın üzerine döküp o şekilde de servis yapabilirler.

Makarna

Yoğurdun yanına gidebilecek bir diğer yemeklerden birisi de makarna’dır. Özellikle günümüzde gençler sık sık makarna tüketmektedir. Bu yüzden sizler de makarnayı tercih edip güzel bir sos yaparak menünüzü daha da zenginleştirmiş olursunuz.

Mantı

Mantı biliyorsunuz günümüzde çok sık tüketilen yemeklerden birisidir ve özellikle en çok yoğurtla beraber tercih ediliyor. Yani sizler yoğurdu sarımsaklı yaparak mantının üzerine döküp en sonda sos ile birleştirirseniz harika lezzet ortaya koymuş olursunuz.

Köfte Çeşitleri

Köfteler sofraları şenlendiren ve lezzet veren yemeklerden birisidir. Köfteyi yoğurt ile beraber servis ederek ortaya çok farklı lezzet koymuş olursunuz. Dilerseniz kızartma , köfte ve yoğurt ekleyerek bu şekilde menü hazırlayabilirsiniz.

Kebap Çeşitleri

Son olarak hanımlar yoğurdun yanına gidebilecek en lezzetli yemeklerden birisi de kebap çeşitleridir. İnsanlar kebapla beraber yoğurt tüketmeyi çok tercih ederler. Özellikle iskenderin yanında mutlaka yoğurt bulunur. Sizler de evde kebap tarzı şeyler yapacaksanız yoğurt yanına on numara olacaktır.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir