Mantar Sotenin Yanında Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Mantar Sotenin Yanında Ne Yapılır

0

Mantar Sotenin Yanında Ne Yapılır ?

Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan ve her yemeğin yanına da yakışan mantar sotenin yanında ne gider ? bugün bunu inceleyeceğiz. Mantar sote yapılacağı zaman içerisine eklenen malzemeler soğan , mantar ve baharatlardır. Eğer yapmış olduğunuz mantar sotenin içerisin de et yoksa o zaman yanına et yemeklerinden birisini tercih edebilirsiniz. Eğer et varsa o zaman et yemeklerini tercih etmeden bakliyat veya sebze yemeklerinden birilerini yapabilirsiniz.

Mantar Sotenin Yanında Ne Yapılır

ET YEMEKLERİ

Et yemekleri biliyorsunuz ki her yemeğin yanına yapılan ve yakışan lezzetlerden birisidir. Özellikle Türk mutfağında en çok tüketilen yemekler arasında yer alır. Sizler yapmış olduğunuz mantar sote yemeğini etsiz yaptıysanız o zaman mantar sotenin yanına et yemeğini tercih edebilirsiniz.

PATATES PÜRESİ

Patates püresi , Patateslerin haşlanarak ve püre haline getirilerek yapılan ve hafif bir yemek olduğundan dolayı da çok fazla tercih edilen lezzetlerden birisidir. Hem mantar sote hem de et yemeği yapıldığı zaman sıkça tercih edilen aperatif yemek türlerinden birisidir.

Mantar Sotenin Yanında Ne gider

TAVUK YEMEKLERİ

Mantar sotenin yanına kırmızı et yapmayacaksanız o zaman beyaz et olarak tavuk yemeklerinden birilerini seçebilirsiniz. Beyaz et ile mantar sote çok uyumlu olduğundan bence düşünmeden tercih edebilirsiniz.

MAKARNA

Makarnanın hem yapımı çok kolay hem de besin değeri çok fazla olduğundan dolayı mantar sotenin yanına çok yakışacaktır. Özellikle doyurucu özelliği de bulunduğundan dolayı mantar sote ile uyumlu olacaktır.

PİLAV

İster pirinç pilavı isterseniz de bulgur pilavını yapmış olduğunuz mantar sote yemeğinin yanına yapabilirsiniz. Zaten biliyorsunuz ki pilav her yemeğin yanına yakışan lezzetler arasında yer alır.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir