Etli Kuru Fasulyenin Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Etli Kuru Fasulyenin Yanına Ne Yapılır

0

Etli kuru fasulyenin yanına ne yapılır , Türk mutfağında en çok yapılan ve özellikle birçok lokantada ana yemek olarak bilinen etli kuru fasulyenin yanına ne gider birçok hanım tarafından merak konusu. Kuru fasulye hem etli hem de etsiz olarak da pişirilmektedir. Fakat etli yapıldığı takdirde ortaya gerçekten harika lezzet çıkmış oluyor. Bir de etli kuru fasulyenin yanına yemeğe uyacak bir yemek yapıldığı takdir de çok güzel akşam menüsü hazırlamış olursunuz. O zaman yemeğimizin yanına neler yapabiliriz ?

Etli Kuru Fasulyenin Yanına Ne Yapılır

ŞEHRİYELİ PİLAV

Kuru fasulye dendiği zaman akla gelebilecek en güzel yemeklerden birisi de pirinç pilavı oluyor. Çünkü pirinç pilavı ile kuru fasulye ayrılmaz ikilidir. Yapacağınız pirinci ise ister tel isterseniz de arpa şehriyeli olarak yapabilirsiniz.

MARUL SALATASI

Yapmış olduğunuz etli kuru fasulyenizin yanına salata çeşitlerinden birisi olan marul salatasını yaparak sofranıza renk katabilirsiniz. Hem marulu hem de soğanınızın içerisinde zeytinyağı , limon veya nar ekşisi sıkarak salatanızı daha güzel hale getirin.

NANELİ SALATALIKLA MEZE

En güzel meze çeşitlerinden birisi olan naneli salatalıkla yapılan mezeyi tercih edebilirsiniz. Bunun yapımı ise çok basit yarım salatalığı rendeleyeceksiniz ve hem yoğurt hem de nane ile karışım yaparak harika meze hazırlamış olacaksınız.

ÇORBA

Bir sofrada kesinlikle çorba olması gerekiyor. Bu yüzden yapmış olduğunuz yemeklerin yanına başlangıç olarak mercimek çorbası yapabilirsiniz.

SÜTLAÇ

En son olarak yemekten sonra tatlı olarak sütlaç yapabilirsiniz. Bir de sütlacın üzerine hem tarçın hem de portakal rendesi ekleyerek harika tat ortaya çıkartabilirsiniz.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir