Makarna Salatasının Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Makarna Salatasının Yanına Ne Gider

0

Makarna Salatasının Yanına Ne Gider ?

Makarna , biliyorsunuz ki günümüzde yapımı çok pratik ve aperatif olduğundan dolayı herkes tarafından sıkça tercih edilmektedir. Özellikle farklı soslarda yapıldığı zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkıyor diyebiliriz. Fakat Makarnanın bir de salatasını yaparsak o zaman daha lezzetli tatlar ortaya koyarız. Makarna salatasının içerisin de yoğurt , mayonez , salatalık turşusu ve garnitür yer almaktadır. İşte bunların hepsi birleşir ve ortaya enfes yiyecek çıkıyor. Peki makarna salatasının yanına ne gider ?

Makarna Salatasının Yanına Ne yapsam

BÖREK

Yapmış olduğunuz makarna salatasının yanına hamur işlerinden birisi olan böreği tercih edebilirsiniz. Hazır yufkadan yapacağınız böreğinizi ister peynirli ister kıymalı ve isterseniz de patatesli olarak yapabilirsiniz.

ÇORBA

Makarna salatası katı bir yemek olduğundan dolayı yanına mutlaka sulu yemek olarak çorba tercih edilmesi gerekiyor. Çorba olarak ise isteyenler mercimek isteyenler de ezogelin çorbasını makarna salatasının yanına tercih edebilir.

Makarna Salatasının Yanına Ne Gider

SARMA

Zeytinyağlı olarak yapılan sarma Türk mutfağında en çok tercih edilen yemek türlerinden birisidir. Özellikle makarna salatasının yanına çok yakışacaktır. Akşama evinize gelecek misafirleriniz varsa bu lezzeti deneyebilirsiniz.

PATATES KROKET

Patates kroket biliyorsunuz ki hem galeta unu hem kaşar peyniri ve hem de patates ile hazırlanıp daha sonra kızartılarak sıcak bir şekilde servis edilmektedir. Sizler de yapmış olduğunuz makarna salatasının yanına sıcacık patates kroketleri yapıp servis edebilirsiniz.

FARKLI TATLILAR

Yoğurtlu olarak yapmış olduğunuz makarna salatasının yanına ister şerbetli isterseniz de çikolatalı olarak tatlılar yapabilirsiniz. Tatlı olarak şekerpare veya kalburabastı tatlıları makarna salatasının üzerine çok iyi gider.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir