Kıymalı Yeşil Mercimek Yemeğinin Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kıymalı Yeşil Mercimek Yemeğinin Yanına Ne Yapılır

0

Kıymalı Yeşil Mercimek Yemeğinin Yanına Ne Yapılır ?

Yeşil mercimek yemeğinin biliyorsunuz ki birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Kimisi çorbasını yapar , kimisi yemeğini , kimisi de kıymalı olarak yemeğini tercih eder. Sizler de mesela akşam yemeği için kıymalı olarak yeşil mercimek yemeğini tercih edecekseniz ve yanına ne yapsam diye merak ediyorsanız o zaman sizler için hazırlamış olduğumuz yemeklere göz atabilirsiniz. Yeşil mercimek aynı kırmızı mercimek gibi çok faydalı ve besin değeri çok yüksek yemeklerden birisidir. Çocuklarınıza , ailenize veya evinize gelecek olan misafirlerinize lezzetli ve aynı zaman da sağlıklı yemek sunmak istiyorsanız o zaman aşağıda yer alan yemeklere göz atın derim.

Kıymalı Yeşil Mercimek Yemeğinin Yanına Ne Yapılır

CACIK

Kıymalı olarak yaptığınız yeşil mercimek yemeği tek başına da yenir fakat yanına meze olarak cacık yaparsanız o zaman sofranız daha güzel hale gelir. Cacık yapacağınız zaman ise içerisine nane ile pul biber ilavesi ederseniz cacığınız daha lezzetli olacaktır.

MAKARNA

Makarnanın yapımı çok basit olduğundan dolayı kıymalı yeşil mercimek yemeğinin yanına makarna çeşitlerinden birisini seçip yapabilirsiniz. Makarnanızı ister sade isterseniz de salçalı olarak yapabilirsiniz.

PİRİNÇ PİLAVI

Pirinç pilavı her yemeğe uyum sağlayan yemeklerden birisidir. Yapmış olduğunuz yeşil mercimek yemeğinin yanına da tereyağlı ve şehriyeli olarak pirinç pilavı yaparsanız menünüzü daha güzel yapmış olursunuz.

Kıymalı Yeşil Mercimek Yemeğinin Yanına Ne gider

DOMATES ÇORBASI

Kıymalı yeşil mercimek yemeğinin yanına başlangıç olarak çorba yapılması gerek. Çorba olarak ise fikriniz yoksa o zaman domates çorbası iyi seçim olur. Domates çorbasına kaşar rendelerseniz daha güzel hale gelir.

KARNABAHAR SALATASI

Karnabahar salatası günümüzde sık sık yapılan salata türlerinden birisidir ve bu yüzden kıymalı yeşil mercimek yemeğinin yanına tercih edebilirsiniz.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir