Levrek Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Levrek Yanında Ne Gider

0

Levrek Yanında Ne Gider

Belirli olan dönemler içerisinde denizden tutularak yenen ve lezzeti de en üst seviyeler de olan levrek günümüzde en çok sevilen balık çeşitlerinden birisidir. Hazırlanması da oldukça pratik ve birden fazla alternatifler olduğundan insanlar tarafından sıkça tercih ediliyor. Levrek balığının hem kızartması hem mangalı hem buğulaması ve hem de fırınlanması gibi birden fazla pişirme seçeneği bulunmaktadır. Özellikle içerisinde bol miktarda vitamin ve mineral bulunduğundan anneler çocuklarına sık sık yedirirler. Ayrıca yanına yapacağınız güzel yemekler ve salatalar ile de sofranızı zenginleştirebilirsiniz.

Levrek Yanında Ne yapsam

MERCİMEK ÇORBASI

Levrek balığı biliyorsunuz ki sade yenmez yanına mutlaka sulu yemek olarak çorba yapılması gerekiyor. Türk mutfağında ise en çok rağbet gören mercimek çorbasını levrek balığının yanına tercih edebilirsiniz.

MEVSİM SALATASI

Balık denince akla ilk gelen şeyler yeşillikler ve salatalar oluyor değil mi ? İşte bu yüzden levrek balığınızın yanına mevsim salatası ve bolca hazırlamış olduğunuz rokalar ile harika sofra hazırlayabilirsiniz.

Levrek Yanında Ne Gider

TURŞU

Balığın yanına salata tercih edildiği zaman yanına ekstra olarak turşular tercih edebilirsiniz. İster salata isterseniz de lahana turşusunu levrek balığını yanına tercih edip tüketebilirsiniz.

PATATES OTURTMASI

Levrek balığını hazırladığınız zaman fırında yapabileceğiniz patates oturmasını tercih ederseniz ortaya da harika lezzetler çıkarmış olursunuz. Levrek balığı ile patates oturtması en iyi seçimdir.

PİYAZ

Balıkla beraber gidebilecek garnitürlerden birisi de piyazdır. Hazırlanması da oldukça basit olduğundan dolayı levrek balığının yanına genel olarak zeytinyağlı piyaz önerilir.

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir