Levreğin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Levreğin Yanında Ne Gider

0

Levreğin Yanında Ne Gider ?

Levrek , günümüzde en çok tercih edilen balık türlerinden birisidir ve özellikle Restoranlarda çok fazla tercih edilmektedir. Levreğin birden fazla pişirme yöntemleri vardır ve herkesin da damak tadı farklı olduğundan kendi tarzınıza göre pişirme yapabilirsiniz. İsteyenler mangalda isteyenler yağda isteyenler de fırında tercih edebilir. Anneler ise çocuklarının daha iyi bir şekilde büyümesin ve gelişmesini sağlamak için balık olarak levreği tercih eder. Peki , levrek yaptığımız zaman yanına başka ne gibi lezzetler yapabiliriz ?

Levreğin Yanında Ne yapsam

EZOGELİN ÇORBASI

Levrek yapıldığı zaman yanına mutlaka olarak başlangıç olarak güzel bir çorba yapılması gerekiyor. Çorba olarak ise ezogelin çorbası bence iyi seçim olacaktır. Tabi isteyenler ezogelin çorbası yerine farklı çorba türünü de yapabilir.

ÇOBAN SALATA

Biliyorsunuz ki balık yapıldığı zaman yanına her zaman salata yapılır. Sizler de yapmış olduğunuz levrek balığının yanına yapacağınız çoban salatası ile sofranızı süsleyebilirsiniz.

Levreğin Yanında Ne Gider

HUMUS

Humus bir meze türüdür ve patlıcanın en güzel hali olarak bilinir. Özellikle levreğin yanına meze yapacağınız zaman bence humusu tercih edebilirsiniz.

KARİDES TAVA

Karides çoğu insan tarafından pek tercih edilmese de sevenler de günümüzde var. Eğer sizler de karidesi seviyorsanız o zaman levrek balığın yanına karides tava yapabilirsiniz. Özellikle karides tava ile levrek restoranlar da çok tercih edilmektedir.

LOKMA TATLISI

Levrek balığını tükettikten sonra tatlı olarak lokma tatlısı en iyi seçimlerden birisidir. Hamurun kızartılması ve daha sonra şerbetten geçirilip daha sonra lokma tatlısı olan bu tatlıyı levreğin yanına deneyebilirsiniz.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir