Türlünün Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Türlünün Yanına Ne Gider

0

Bugün türlü yemeği yapacak olan bayanlarımız varsa o zaman sizin en çok merak ettiğiniz konuya açıklık getireceğiz. Çoğu bayan türlü yemeği yaptığı zaman yanına acaba ne yapsam diye kara kara düşünür fakat aslında türlünün yanına gidecek en lezzetli yemek tabiki de pirinç pilavı oluyor. Türlü yemeği biliyorsunuz ki içerisinde her şey oluyor yani patlıcan , domates , patates , taze fasulye ve bamya gibi. Türlü aynı zaman da türk mutfaklarının vazgeçilmez yemekleri arasında yer alıyor. O zaman Türlünün yanına başka ne gibi yemekler yapılır buyurun ona bakalım.

Çorba

Başlangıç yemeği olarak türlünün yanına mis gibi ve sıcacık mercimek çorbası yapabilirsiniz mesela. Mercimek çorbası da en çok tercih edilen çorbalardan birisi olduğundan Türlünün yanına renk katacaktır. Tabi isteyenler mercimek çorbası yerine daha başka çorbalarda tercih edebilir.

Pilav 

Ana yemeklerin yanına yapılan ve sık sık tercih edilen aynı zaman da türlünün yanına yakışacak bir diğer yemek ise pilav’dır. Pilav biliyorsunuz ki her yemeğin yanına yakışmaktadır. Eğer pirinç pilavı sevmeyenler varsa o zaman onun yerine bulgur pilavını yapabilirler.

Mercimek Salatası

Türlünün yanına yakışacak bir diğer yiyeceğimiz ise mercimek salatası oluyor. Haşlayacağımız mercimekleri bir güzel taze nane , baharatlar ve limon ile güzelleştirip salata tabağımıza koyarak servis yapabiliriz.

Patates Püresi

Patates püresi çok doyurucu bir yemek olduğundan Türlünün yanına tek olarak da bunu tercih edebilirsiniz.

Brokoli veya Karnabahar Salatası

Kış ayında Türlü yapacak hanımlarımız varsa o zaman salata olarak kesinlikle brokoliyi ya da karnabahar salatasını tercih edin. Özellikle ikisi de zeytinyağlı ve limonla yapıldığından çok lezzetli bir ikili olacaktır.

Havuç Kızartması

Türlünün yanına gidebilecek garnitür olarak bilinen yemeğimiz havuç kızartmasıdır. Sizler yoğurtlu sarımsak yaparak havucunuzun üzerine döküp harika bir lezzet çıkartabilirsiniz.

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir