Tavuklu Makarnanın Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Tavuklu Makarnanın Yanına Ne Gider

0

Akşam yemeklerinin vazgeçilmezi ve aynı zaman da öğle öğünü olarak en çok tercih edilen pratik yemeklerden birisi de hiç şüphesiz makarna’dır. Özellikle çalışanlar ve öğrenci olanların ana menüsüdür makarna yemeği. Fakat makarna’da en çok tercih edilenler arasında tavuklu makarna yer almaya başladı. Haşlanan tavuk güzel bir şekilde parçalanarak ayıklanır ve o şekilde makarna ile karıştırılıp servis yapılır. Sofralarında yerini alan tavuk menünüzü daha zenginleştirecektir. O zaman tavuklu makarnanın yanına ne gider buyurun hep beraber bakalım.

Yoğurtlu Havuç Salatası

Tavuklu makarnanın yanına yapılacak en ideal yiyeceklerden birisi de yoğurtlu havuç salatasıdır. Sizler havuçları ister rendeleyerek isterseniz de çiğ olarak yapın burada karar sizlerin. Daha sonra 1 2 damla kadar yağ ekleyerek tavaya pişirmeye başlayın. Sonra sarımsaklı yoğurt ile karıştırarak tavuklu makarnanın yanına servis yapmaya başlayın.

Zeytinyağlı Barbunya

Makarnanın yanına biraz zengin yemek olsun diyorsanız o zaman zeytinyağlı barbunya yemeğini tercih edebilirsiniz. İsteyenler barbunya’ya bolca limon ve maydanoz ekleyebilir. Bu şekilde daha lezzetli bir yemek ortaya çıkacaktır.

Köfte Patates

Köfte ile patatesi hanımlar yapacağınız tavuklu makarnanın yanına tercih edebilirsiniz. Bu şekilde bir yandan protein bir yandan da karbonhidrat alarak zengin bir öğün elde etmiş olursunuz.

Mevsim Salatası

Ana yemeğimizi yaptık ve ortası boş kaldıysa o zaman orayı doldurmak için mevsim salatasını yapabilirsiniz. Bol soslu bir şekilde yapacağınız mevsim salatası tavuklu makarnanın yanına çok yakışacak bence.

Şakşuka

Eğer patlıcanı seviyorsanız o zaman tavuklu makarnanın yanına pratik olan şakşukayı tercih edebilirsiniz. Aynı zaman da bu şakşuka’yı sizler kıymalı makarnanızın yanına da yapabilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir