Çılbırın Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Çılbırın Yanına Ne Yapılır

0

Çılbırın Yanına Ne Yapılır ?

Hem pratik hem de çok lezzetli olan Çılbır günümüzde sık sık yapılan lezzetlerden birisidir. Özellikle en çok merak edilen soru çılbırın yanına ne gider ? sorusu oluyor. Çılbır yapmak için ise suyun içerisin de 3-4 yumurta pişirin ve daha sonra yumurtaları hem baharatlarla hem de yoğurt sosu ile hazırlayıp ortaya harika çılbır yemeği çıkartabilirsiniz. Yapımı da bir hayli kolay olduğundan dolayı yanına yapabileceğiniz yemeklerle ortaya harika lezzetler çıkartabilirsiniz. Sizler için de alternatif olarak bulduğumuz yemekleri aşağıya ekledik.

Çılbırın Yanına Ne gider

PATATES KIZARTMASI

Çılbırın yanına yapabileceğiniz lezzetler arasında yapımı da pratik olan patates kızartmasını tercih edebilirsiniz. Çılbır yoğurt soslu olarak hazırlandığından patates kızartmasını ketçap ve mayonez gibi soslarla tüketebilirsiniz.

PATATES PÜRESİ

Patatesi çok seviyorsanız o zaman patates kızartması yerine patates püresini tercih edebilirsiniz. Çılbırın zaten yapımı çok basit ve yanına patates püresini de bol karabiberli ve pul biberli tercih ederseniz ortaya harika lezzet çıkarmış olursunuz.

Çılbırın Yanına Ne Yapılır

ZEYTİNYAĞLI DOLMA

Zeytinyağlı olarak yapılan dolma Türk mutfağında en çok yapılan ve sevilen lezzetlerden birisidir. Özellikle iç harcının içerisine kuru üzüm ve dolmalık fıstık konduğu zaman ortaya harika lezzet çıkıyor.

RÖŞTİ

Farklı tarzlarda tatlar arıyorsanız o zaman Röşti yemeği tamda aradığınız. Röşti yemeği bir İsviçre mutfağının en köklü yemeklerden birisidir ve hazırlaması çok basittir. Farklı baharatlarla hazırlandığından çok lezzetlidir. Bence çılbırın yanına deneyebilirsiniz.

TAVUK KROKET

Tavuk kroketi ister marketlerden isterseniz de evinizde kendiniz hazırlayarak çılbırın yanına tercih edebilirsiniz. Yapımı da oldukça basit olduğundan bence denemelisiniz.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir