Fırında Levrek Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Fırında Levrek Yanında Ne Gider

0

Fırında levrek yanında ne gider ? Balık her insan için en önemli besinlerden birisidir ve balık mevsimi olduğu zaman da balık tüketmek hem çok faydalı hem de içerisinde bol miktarda omega-3 olduğundan insan da beyin geliştirmesi yapıyor. Doktorlar da haftada bir kere de olsa balık yenmesi için öneriler de bulunuyor. Çocukların da aynı şekilde bizden daha çok tüketmeleri onlar açısından çok önemlidir. Bugün sizler fırında levrek yapacaksanız ve yanına ne yapsam diye merak ediyorsanız o zaman aşağıda bulunan yemekler size çok yardımcı olacaktır.

Fırında Levrek Yanında Ne Gider

MANTAR ÇORBASI

Fırında levrek balığını yemeden önce kesinlikle midemizi rahatlatacak bir çorba yapmamız daha mantıklı olacaktır. Bunun için farklı bir tat arayanlar varsa mantar çorbası en iyi seçimlerden birisi olacaktır. Balık öncesi mantar çorbası bence çok iyi gider.

PİYAZ

Balık hiçbir zaman salatasız olamaz yanına mutlaka salata yapılması gerekiyor. Bu yüzden farklı tatlardan biri olan piyaz fırında balığın yanına çok iyi gidecektir. Hazırlamış olduğunuz piyazı siyah zeytinlerle de süsleyerek fırında levrekle beraber servis edin.

KÖZLENMİŞ PATLICAN SALATASI

Közlenerek yapılan patlıcan salatası da günümüzde çok yapılan salata türlerinden birisidir. Sizde bu akşam için yaptığınız balığın yanına bu salatayı deneyebilirsiniz.

PİLAV

Bu akşama özel olarak misafirleriniz varsa o zaman fırında levreğin yanına doyucu ana yemek olarak pirinç pilavı en iyi seçim olur. Hatta isteyenler pirinç pilavını sade yapmak yerine sebzeli de yapabilir.

PATATES PÜRESİ

Hem tereyağ hem de kaşar patates püresi ile birleşince ortaya harika lezzet çıkıyor. Sizde bu şekilde yaparak balığınızın yanına servis edip afiyetle tüketebilirsiniz.

BROKOLİ SALATASI

En son olarak hanımlar farklı salata türü olsun diyorsanız brokoli salatası iyi seçim olabilir. Hem zeytinyağı hem limon hem de tuz ile daha lezzetli olan brokoli salatası fırında balığın yanına çok yakışacaktır.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir