Yayla Çorbasının Yanına Ne Yemek Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Yayla Çorbasının Yanına Ne Yemek Yapılır

0

Yayla Çorbasının Yanına Ne Yemek Yapılır ?

Hem yaz hem de kış aylarında sıklıkla yapılan ve özellikle sağlık açısından da bir o kadar mükemmel olan çorbası yayla çorbasının yanına ne yemek yapılır ? herkes tarafından çok merak edilmeye başlandı. Her zaman ana yemeğe geçiş yapmadan önce mutlaka başlangıç olarak çorba yenilir. Biz kadınlar da başlangıç olarak çorba yapacağımız zaman yemeğimize en uygun olanı seçmeye çalışırız. Eğer daha yemek yapmadıysanız ilk olarak çorba yapacaksanız o zaman yayla çorbası en iyi fikir. Peki , yayla çorbasının yanına da başka ne gibi lezzetler yapabiliriz onlara bakalım. Yapmış olduğunuz çorbanızı daha lezzetli yapmak istiyorsanız da üzerine naneli bir sos yaparak leziz hale getirebilirsiniz.

Yayla Çorbasının Yanına Ne Yemek Yapılır

KÖFTE VE PATATES KIZARTMASI

Eğer aceleniz varsa ve hemen yayla çorbasının yanına bir şeyler yapayım diyorsanız o zaman köfte ile patates kızartması en iyi seçim olacaktır. Zaten çocuklar tarafından da kızartma çok sevildiğinden dolayı bence tercih edilebilir.

BAMYA YEMEĞİ

Bamya yemeği birçok kişi tarafından sevilmese de çok yararlı yemeklerden birisidir. Özellikle bamya yemeğinizi yapacağınız zaman içerisine bir miktar kadar kuşbaşı et eklerseniz daha güzel olur.

BULGUR KÖFTESİ

Yayla çorbasının yanına yapabileceğiniz muhteşem yemekler arasında bulgur köftesi yer alıyor. Hem yapımı çok basit hem de çok besleyici olduğundan dolayı yayla çorbasının yanına servis edebilirsiniz.

Yayla Çorbasının Yanına Ne gider

NAR EKŞİLİ SALATA

Başlangıç çorbamız ile ana yemeğimiz tamam şimdi sıra geldi sofralarımızı süsleyecek olan salata türüne. Mevsim sebzelerinden hazırlamış olduğunuz ve aynı zaman da bolca nar ekşini ilave ettiğiniz salatayı yayla çorbasının yanına tercih ederek keyifle tüketebilirsiniz.

TAZE FASULYE

Yaz mevsimi geldiği zaman taze fasulye yemeği de en çok tüketilenler arasında yer alır. Sizler de yapmış olduğunuz yayla çorbasının yanına zeytinyağlı taze fasulye yemeğiniz tercih edebilirsiniz.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir